Morgan Hurd gimnastika

Sobota, 7. 10. 2017, 7.25

Najstnici Hurdovi presenetljivo naslov v mnogoboju

Morgan Hurd | Foto Reuters

Američanka Morgan Hurd je zmagovalka gimnastičnega mnogoboja na svetovnem prvenstvu v kanadskem Montrealu. Šestnajstletna Hurdova je v finalu zbrala 55,232 točke. Pred 10.000 gledalci v dvorani Olympic Stadium je drugo mesto osvojila domačinka Elsabeth Black (55,132), tretja pa je bila Rusinja Jelena Jeremina (54,799).

Hurdova je do zmage prišla nekoliko presenetljivo, saj se je ena glavnih favoritinj za zlato Američanka Ragan Smith na ogrevanju poškodovala in odpovedala nastop v finalu. Naslova ni branila niti Američanka Simone Biles, ki si je po OI v Riu vzela premor, zato je Hurdova toliko večje presenečenje.

Slovenke v finalu niso nastopile, v mnogoboju je nastopila le debitanka Lucija Hribar, ki je bila 40.

Danes zvečer okrog 20. ure po slovenskem času bo v Montrealu nastopil edini slovenski finalist Sašo Bertoncelj, ki bo visoko uvrstitev napadel na konju z ročaji.