zračna pištola Mario Hološ Mojca Kolman Osjek evropsko prvenstvo

Sreda, 26. 5. 2021, 16.25

Mojca Kolman in Mario Hološ 40. v Osijeku

Strelstvo, splošna, zračna pištola | Foto Vid Ponikvar

Mojca Kolman in Mario Hološ sta na današnji mešani ekipni tekmi z zračno pištolo na 10 metrov na evropskem prvenstvu z zračnim, malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico v Osijeku osvojila 40. mesto. Slovenska strelka kombinacija je skupno zadela 558 krogov, od tega Kolmanova 283, Hološ pa 275 krogov.

Živa Dvoršak
Sportal Velik uspeh slovenskih strelk

Slovenska strelska reprezentanca je sijajno odprla letošnje EP v slavonski prestolnici. Prvi dan članskega tekmovanja je Živa Dvoršak dosegla najboljši izid v kvalifikacijah z zračno puško, v velikem finalu pa je nato zasedla osmo mesto. Njen uspeh je dopolnila Klavdija Jerovšek z enajstim mestom, Urška Kuharič pa je tekmo končala na 43. mestu.

Slovenska ženska reprezentanca v postavi Živa Dvoršak, Klavdija Jerovšek in Urška Kuharič je na torkovi ekipni tekmi osvojila odličje srebrnega leska v disciplini zračna puška, v velikem finalu je bila od nje boljša Rusija.

V četrtek bodo na veliko sceno stopili Rajmond Debevec, Robert Markoja, Erik Kandare, Živa Dvoršak, Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek, pred njimi je tekma v neolimpijski disciplini malokalibrska puška leže na 50 metrov.