Thermometer Blue 0,16

Miro Kregar

Ponedeljek, 26. 11. 2018, 10.43

Miro Kregar ponovno na prestolu ultramana. Tokrat med veterani nad 50 let.

Miro Kregar | Miro Kregar je v ultramaratonu za svetovno prvenstvo na Havajih v absolutni konkurenci zasedel 5. mesto, med veterani nad 50 let pa je bil nepremagljiv. | Foto Facebook

Slovenski triatlonec Miro Kregar se je še enkrat izkazal na ultramaratonu za svetovno prvenstvo na Havajih. Po najhitrejšem času v teku se je v absolutni konkurenci z enajstega mesta prebil na peto, postal pa je svetovni prvak med veterani nad 50 let.

Miro Kregar | Foto: Facebook Foto: Facebook Kregar je zaradi padca pred prvenstvom nastopil rahlo poškodovan.

Prvi dan je končal na 14. mestu, drugi dan kot sedmi napredoval na 11. mesto, tretji dan pa z zmago v tekaškem delu na skupno peto.

Zanj je bil to najbrž zadnji triatlon na Havajih, do zdaj je v dvajsetih letih in 13 nastopih na njem v absolutni konkurenci enkrat zmagal, dodal pa tri druga in dve tretji mesti, z izjemo dveh odstopov se je vselej uvrstil med najboljših pet.

Letošnje svetovno prvenstvo se je v marsičem razlikovalo od predhodnih. Ker je pred časom izbruhnil vulkan Mauna Loa in zalil ceste ter zbrisal z obličja zemlje nekaj vasi, so bili organizatorji primorani spremeniti kolesarsko progo tako prvi kot drugi dan.

Prvi dan so v 145 kilometrih nanizali 2.000 višinskih metrov, drugi dan pa v 276 kilometrih kar 4.000. Desetkilometrski plavalni del in 84-kilometrski tekaški del sta ostala enaka.