Thermometer Blue 0

Miro Kregar

Ponedeljek, 30. 11. 2015, 6.17

Miro Kregar po morski bolezni do še enega častitljivega dosežka na Ultramanu

Miro Kregar je v svojem desetem nastopu na svetovnem prvenstvu v ultraman triatlonu, ta velja za eno najzahtevnejših triatlonskih preizkušenj, osvojil odlično peto mesto.

Za Kregarja, ki triatlon dobesedno živi, se letošnji Ultraman ni začel po pričakovanjih. Prvi del preizkušnje, v kateri tekmovalce čaka deset kilometrov plavanja v razburkanem oceanu, je končal na zanj ne preveč spodbudnem 12. mestu.

Morska bolezen je terjala svoj davek, a je del zaostanka uspel nadoknaditi že drugi dan (podrl je tudi 15 let star rekord Uroša Velepca, ki je na Havajih slavil kar dvakrat in sicer leta 2000 in 2001), ko se je po kolesarjenju prebil na skupno sedmo mesto, kolesarski del pa končal odličen tretji.

Kamničan, ki je s 53 leti drugi najstarejši tekmovalec na Ultramanu, je vse svoje jokerje stavil na zadnji dan, ko je pred triatlonci "le" še dvojni maraton na vročih lavinih poljih, kjer je visokorasli Kamničan v zadnjih letih prevladoval.

Tudi tokrat se je izkazal in pridobil še dve mesti. Njegov deseti ultraman je tako končal na petem mestu.

V svoji karieri je že večkrat stal na ultramanskih stopničkah, leta 2013 celo na najvišji. Letos ga je na tem mestu nadomestil 11 let mlajši Mike Couglin, ki je tridnevno preizkušnjo končal v 21 urah, 44 minutah in 15 sekundah. Kregar je zanjo potreboval 1 dan, 12 ur in 9 sekund.