8 let, 1 mesec

odbojka pokal Slovenije Calcit Volleyball Nova KBM Branik Luka Koper

Sobota, 17. 1. 2015, 10.28

Mariborčanke "pohrustale" Koprčanke in olepšale vitrine

Odbojkarice Nove KBM Branik so v finalu slovenskega pokalnega tekmovanja brez večjih težav odpravile Koprčanke, ki so v polfinalu šokirale Calcit. Štajerke so osvojile pokal že 14.

Trener Nove KBM Branika Bruno Najdič je zabičal igralkam, da v finalu igrajo resno od začetka do konce. Njegove želje so se uresničile, saj so njegove varovanke premagale primorske tekmice brez izgubljenega niza. Že po 23 minutah so pospravile v žep uvodni niz s 25:18, v nadaljevanju pa zaigrale še bolj podjetno, tekmicam v drugem nizu prepustile le deset točk, v zadnjem pa postavile piko na i z zmago 25:14. Štajerke so pokalni naslov osvojile že 14, Koprčanke pa so zapravile priložnost, da se po 18 letih znova znajdejo na slovenskem pokalnem prestolu.