Svetovni pokal v šahu (2023)

Carlsen osvojil še zadnjo veliko trofejo v šahu, ki mu je manjkala v zbirki

Magnus Carlsen | Norvežan je osvojil še svetovni pokal | Foto Guliverimage

Norvežan je osvojil še svetovni pokal

Nekdanji šahovski svetovni prvak Magnus Carlsen je danes v Bakuju osvojil še svetovni pokal. To je bila zadnja med velikimi trofejami, ki je 32-letnemu Norvežanu še manjkala v vitrinah. Naslov si je zagotovil v pospešeni partiji (25 minut + 10 sekund za potezo) z Indijcem Rameshbabujem Praggnanandhaajem.

Norvežan Magnus Carlsen je z zmago osvojil tudi nagradni sklad v višini 50.000 ameriških dolarjev (približno 46.000 evrov) ter se prebil na turnir kandidatov za izzivalca svetovnega prvaka. Poraženec se bo tolažil s priborjenim turnirjem za izzivalca in 35.000 ameriškimi zelenci.

Američan Fabiano Caruana je v boju za bron ugnal domačina Nijata Abasova. Prejela sta po 25 oz. 20 tisoč dolarjev nagrade.

Skupaj je na svetovnem pokalu sodelovalo 206 šahistov.