Luka Trtnik

Četrtek, 12. 10. 2017, 21.53

Luka Trtnik zlat na evropskih paraigrah mladih

Luka Trtnik | Foto Žiga Zupan/Sportida

Uvodni dan tekmovanj na 4. evropskih paraigrah mladih v Genovi je v slovenski 12-članski odpravi najbolj navdušil namiznoteniški igralec Luka Trtnik. V posamični konkurenci, združeni sta bili kategoriji 6 in 7, je osvojil zlato kolajno. V finalu je ugnal Slovaka Tomasa Vlacha s 3:0 v nizih.

"Ta naslov mi veliko pomeni. Osvojil sem ga z veliko truda. Veliko in kvalitetno smo delali v klubu in z reprezentanco," je povedal 19-letni Trtnik, nadarjen igralec in veliki up slovenskega športa, ki je nastopil tudi na zadnjem članskem evropskem prvenstvu. Tega je letos jeseni v Laškem priredila Zveza za šport invalidov Slovenije - Paraolimpijski komite.

"Lukov uspeh je super dobra motivacija za vse, ki z njim delajo, da so na pravi poti. Posledično pa Luka potrjuje, da je iz pravega testa, ki se na IPTTC turnirjih razvije v konkurenčnega igralca," je bil uspeha Luke Trtnika vesel Damijan Lazar, predsednik ZŠIS-POK.