7 let, 12 mesecev

balvansko plezanje svetovni pokal Jernej Kruder

Sobota, 28. 6. 2014, 20.01

Kruder 11. na tekmi svetovnega pokala v Lavalu

Slovenski športni plezalec Jernej Kruder je na zadnji, osmi, tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v francoskem Lavalu zasedel 11. mesto.

Kruder je bil edini Slovenec v Lavalu. Po dobrem nastopu v kvalifikacijah pa je ostal brez finala. V polfinalu je naredil preveč napak, da bi se še lahko uvrstil v zadnji, odločilni del tekme.

Kruder, ki je zaradi finančnih težav izpustil predzadnjo tekmo v kitajskem Haiyangu, je v kvalifikacijah Lavala odlično nastopil, s preplezanimi petimi balvani do vrha je delil tretje mesto. Celjan je bil v odličnem položaju v polfinalu, v katerem pa so ga napake v prvih dveh balvanih ločile od finala najboljše šesterice.

Triindvajsetletnemu Krudru se je na sedmih tekmah letošnjega svetovnega pokala najboljši izid nasmihal v švicarskem Grindelwaldu, kjer pa zaradi diskvalifikacije, sodnik ga je kaznoval zaradi prepoznega prihoda v izolacijsko cono, v finalu ni nastopil, priznali pa so mu šesto mesto.

Z Lavalom se bo sklenil prvi del letošnje sezone ter letošnji svetovni pokal v balvanih, v katerem bo najvišje mesto v skupnem seštevku osvojil prav Kruder, saj se mu obeta mesto v prvi deseterici.

Balvanske plezalce pa čaka še vrhunec sezone. V Münchnu se bo od 21. do 23. avgusta odvilo svetovno prvenstvo v tej zvrsti športnega plezanja.

Po Lavalu bo pozornost v svetovnem pokalu v celoti usmerjena v težavnostno plezanje. Pred svetovnim prvenstvom v težavnosti in hitrosti od 8. do 14. septembra v španskem Gijonu se bodo zvrstile tri tekme svetovnega pokala v težavnosti v Chamonixu, Brianconu in Imstu ter tradicionalni rockmaster v Arcu. Sezona mednarodnih tekmovanj se bo sklenila z domačo tekmo 15. in 16. novembra v Kranju.