20.49

odbojka

Sreda, 24. 10. 2012, 20.49

Kamničani v Tivoliju stresli Švicarje

Odbojkarji kamniškega Calcita Volleyballa so v tekmi šestnajstine finala pokala Cev v Ljubljani premagali švicarski Volley Amriswil s 3:1 (14, 18, -23, 21).

Švica ni odbojkarska velesila, a ko pogledaš postave njihovih ekip, moraš biti previden. Okostje sestavljajo tuji igralci in pri švicarskem pokalnem prvaku ni nič drugače. Volley Amriswil ima v svojih vrstah dva Argentinca, Brazilca, Kanadčana in Srba, kar je dodatno opozarjalo slovenske prvake, da se ne bodo merili z odbojkarskim eksotom, ampak z resno ekipo z visokimi ambicijami.

Kamničani, ki so tokrat zaradi neustrezne dvorane v Kamniku evropsko tekmo odigrali v ljubljanskem Tivoliju, so tekmece vzeli resno. Videti je bilo, da so se na njih dobro pripravili, saj so vedeli, kam morajo servirati, da lahko računajo na točko. Švicarji so imeli v prvem nizu in začetku drugega izredno slab sprejem, kar je Calcit spretno izkoriščal. Na drugi strani so slovenski podprvaki začeli praktično brezhibno. Napak ni bilo, v napadu sta bila razpoložena korektor Matjaž Sušec in sprejemalec Jan Pokeršnik. Posledica tega je bila, da so domači v prvem nizu od začetka pa do konca večali razliko. Višek nemoči gostov se je zgodil pri izidu 20:12, ko je z blokom točko dosegel najnižji mož na igrišču, domači podajalec Martin Hrast.

Premoč gostiteljev se je nadaljevala v drugem nizu, v katerem so po seriji dobrih servisov Jerneja Stavbarja povedli z 8:3, a so nato gostje vendarle vzpostavili ravnotežje. Drugi niz so sicer še gladko izgubili, a so zato domače ujeli na "levi nogi" v tretjem nizu. V njem Calcita ni bilo za prepoznati, napake so se vrstile, tako da so Švicarji po sicer izenačenem boju prišli do častnega niza.

A Kamničani, ki so zaostajali tudi na začetku četrtega niza, so vendarle pravočasno prišli k sebi. Približali so se igri iz prvih dveh nizov in si zanesljivo priigrali zmago. Glede na videno, tudi na povratni tekmi, ki bo čez teden, ne bi smeli imeti težav.