18.26

Adrian Gomboc judo

Sobota, 30. 5. 2015, 18.26

Gomboc zmagal v Romuniji

Na tekmi svetovnega pokala European Open v romunskem Cluju je slovenski judoist Adrian Gomboc zmagal med borci do 66 kg.

V konkurenci 36 borcev je ugnal predstavnike Velike Britanije, Italije in Gruzije, nato pa v polfinalu še Rusa Jakuba Šamilova, v finalu pa še Francoza Alexandra Mariaca.

V konkurenci 319 tekmovalcev in tekmovalk iz 41 držav, kjer nastopajo tudi borci iz Avstralije, ZDA, Kanade, Angole, Kameruna in številnih drugih neevropskih držav, sta do uvrstitve prišla še dva slovenska borca.

V isti kategoriji do 66 kg je Andraž Jereb osvojil peto mesto, prav tako pa je bil peti tudi Matjaž Trbovc med borci do 60 kg.

V nedeljo bodo na tatami stopili še judoistki Klara Apotekar (do 70 kg) in Anka Pogačnik (do 78 kg) ter judoisti Martin Hojak (do 73 kg), Gašper Jerman in Aljaž Sedej v kategoriji do 81 kg, David Kukovica (do 90 kg) in Mihael Žgank (do 90 kg).