18.10

Živa Dvoršak Željko Moičević

Nedelja, 15. 6. 2014, 18.10

Dvoršakova peta na domači tekmi za svetovni pokal

Slovenska strelka Živa Dvoršak (143,8/416,8) se ni izkazala na tekmi za svetovni pokal v bavarski prestolnici, na Pragerskem pa je zablestela v polnem sijaju in osvojila peto mesto z zračno puško.

Zmagala je Kitajka Siling Yi (209,6/421,9) pred rojakinjo Liuxi Wu (207,6/420,6), tretja je bila Indijka Ayonika Paul (185,3/417,3).

Dvoršakova se je v veliki finale osmerice uvrstila s šestim dosežkom, potem ko je zadela 416,8 kroga, od tega 104,3 v prvi, 103,8 v drugi, 105,7 v tretji in 103,0 v četrti seriji. Študentka finančne matematike na univerzi West Virginia je slabo odprla finalni nastop - poleg nje so se za stopničke borile še Kitajke Siling Yi, Liuxi Wu in Bin Bin Zhang, Avstrijka Lisa Ungerank, Švicarka Jasmin Mischler, Nemka Sonja Pfeilschifter in Indijka Ayonika Paul -, v prvem strelu je zadela zgolj 9,5 kroga. V nadaljevanju je Ljubljančanka precej dvignila raven svojega streljanja in v velikem finalu izpadla za Mischlerjevo, Ungerankovo in Pfeilschifterjevo ter na koncu zasedla končno peto mesto.

Na današnji ženski tekmi sta nastopili še dve slovenski strelki: Nina Juvan in Živa Muhič sta zadeli po 407,5 kroga in osvojili 76. oziroma 77. mesto.

Na sporedu je bila tudi moška tekma z zračno puško. Zmagal je Kitajec Qinan Zhu (207,6/625,2), drugi je bil Madžar Peter Sidi (206,2/625,7), tretji pa Srb Milutin Stefanović (184,2/625,1).

Slovenski strelec Željko Moičević je s 621,7 kroga zasedel 31. mesto z zračno puško. Na tekmi sta nastopila še dva slovenska strelca: Benjamin Jodl (611,2) je osvojil 74., Matic Barič (610,6) pa 76. mesto.

Grosupeljski strelec je bil po polovici tekme eden najresnejših kandidatov za preboj v veliki finale osmerice, po spodbudnih uvodnih treh serijah, ko je zadel 103,3, 105,6 in 103,9 pa je v četrti seriji povsem zatajil in zadel le 99,6 kroga. Moičević je po njej močno nazadoval na lestvici in na koncu pristal tik za trideseterico.