Sreda, 30. 6. 2021, 9.23

umetnostno drsanje

Dvakratni olimpijski zmagovalec Hanyu napovedal nastop v Pekingu

Yuzuru Hanyu | Foto Getty Images

Dvakratni olimpijski zmagovalec v umetnostnem drsanju Yuzuru Hanyu iz Japonske bo novembra nastopil v Tokiu na veliki nagradi, s tem pa je napovedal, da bo prihodnje leto na olimpijskih igrah v Pekingu branil naslov, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Prvi je bil na OI v Pyeongchangu 2018 in Sočiju 2014.

Šestindvajsetletni Hanyu je tudi dvakratni svetovni prvak, s teh tekmovanj ima še tri srebrne in dve bronasti medalji. Lani zaradi težav z astmo ni tekmoval na seriji velikih nagrad, saj je menil, da bi se mu v primeru okužbe z novim koronavirusom stanje poslabšalo.

Konec leta 2020 je zmagal na japonskem prvenstvu, osvojil pa je tretje mesto marca letos na svetovnem prvenstvu v Stockholmu. Sedaj je potrdil ne le nastop na veliki nagradi v domači prestolnici, ampak tudi, prav tako novembra, na pokalu Rostelecom v Rusiji.