Darko Jorgić Darko Jorgić Bojan Tokić Deni Kožul

Torek, 23. 4. 2019, 23.00

SP v namiznem tenisu

Konec nastopov za Slovence

Jorgić Tokić | Bojan Tokić in Darko Jorgić sta naletele na premočna tekmeca. | Foto Simon Kavčič

Bojan Tokić in Darko Jorgić sta naletele na premočna tekmeca.

Slovenski namiznoteniški igralci na svetovnem prvenstvu niso dosegli presežka. Tekmovanje so končali že po tretjem dnevu, v velike meri je zato kriv izredno neugoden žreb. Bojan Tokić, Darko Jorgić in Deni Kožul so se po zmagi v prvem krogu uvrstili med najboljših 64, nato pa izpadli v drugem krogu.

Tokića je premagal tretji igralec sveta Lun Gaoyuan, Novogoričan se je v vseh nizih dobro upiral, a vse tesno izgubil, Jorgića je s 4:2 zaustavil An Ji Song iz Severne Koreje, Deni Kožul pa se je dobro upiral dvakratnemu evropskemu prvaku Nemcu Dimitriju Ovčarovu. Prvi niz je dobil, druga dva tesno izgubil, izenačil na 2:2, nato pa je Nemec unovčil izkušnje in zmagal s 4:2, čeprav je Slovenec v šestem nizu že vodil s 6:2, na koncu pa ga izgubil z 10:12.

Že v prvem krogu, v katerem je bil Tokić s 4:0 boljši od Srba Zoltana Peteja, Jorgić z istim izidom od Vietnamca Anha Tuja Nguyena, Kožul pa s 4:1 od Iranca Noshada Alamiyana, sta izpadla Jan Žibrat in pri dekletih Alex Galič.

Žibrat je proti drugemu nosilcu Kitajcu Xu Xinu presenetljivo dobil prvi niz, a nekdanji prvi igralec sveta je pravočasno uvidel, da je vrag odnesel šalo in naslednje štiri zanesljivo dobil. Tudi Galičeva je proti Finki Ani Kiričenko dobila prvi niz, po izenačenem boju, kar trije nizi so se končali z minimalno razliko, pa izgubila z 1:4.