3 leta, 4 mesece

Mersin Sašo Bertoncelj

Ponedeljek, 24. 6. 2013, 19.48

Bertoncelj, Sagmeistrova in ženska štafeta do kompleta kolajn

Četrti dan sredozemskih iger je spet odmevala Zdravljica, za katero je na konju z ročaji poskrbel Sašo Bertoncelj. Mojca Sagmeister je osvojila drugo, ženska štafeta 4X200 prosto pa tretje mesto.

V pristaniškem mestu na jugu Turčije je slovenska reprezentanca s tremi kolajnami bero povečala na 17. Že v poznem dopoldnevu je v Mersin Gymnastic Hall for 1000 telovadec Sašo Bertoncelj izpolnil načrte in opravil z vso konkurenco. Pozno popoldne pa smo dobili nove dobitnice kolajn v plavanju, Anji Klinar se je najprej pridružila odlična Mojca Sagmeister. Slednja je že v kvalifikacijah na 200 metrov prosto zasedla drugo mesto, v finalu pa za skoraj sekundo izboljšala osebni rekord in pristala na isti poziciji. Sagmeistrova je s kolegicami Anjo Klinar, Špelo Bohinc in Tanjo Šmid v bazen skočila še v zadnji disciplini – 4X200 metrov prosto, dekleta so končala na tretjem mestu. Nehvaležno četrto mesto sta tokrat zasedla strelec Boštjan Maček, ki mu v trapu ni uspelo ubraniti zlata iz Pescare izpred štirih let, in Saša Golob, ki je nastopila na parterju.

Po četrtem dnevu je suvereno na vrhu po številu kolajn Italija, ki je pri številki 105, druga je Turčija, na tretjem pa Francija. Slovenija je s šestega mesta padla na osmo. Že v torek si slovenski tabor obeta nova odličja, saj bo spet zaživel olimpijski bazen, v katerem bo Anja Klinar na 200 metrov delfin naskakovala že peto kolajno, Damir Dugonjić bo plaval v paradni disciplini na 50 metrov prsno.