Sobota, 31. 3. 2018, 20.23

6 let

Badmintonist Miha Ivančič tretji v Zagrebu

Badminton | Foto Grega Valančič/Sportida

Najboljši slovenski badmintonist Miha Ivančič je na turnirju serije futures za svetovno jakostno lestvico v Zagrebu osvojil tretje mesto med posamezniki.

Kot četrti nosilec turnirja je Ivančič v prvem krogu igral proti Belgijcu Eliasu Brackeju, ki ga je po slabši predstavi le premagal v treh nizih z 22:20, 6:21, 21:19. V drugem krogu je zaigral precej bolje proti Indonezijcu Adeju Reskyu Dwicahyu, ki igra za Azerbajdžan (22:20, 12:21, 21:13). Švicar Tobias Künzi je bil v četrtfinalu popolnoma nemočen. Ivančič ga je nadigral 21:6, 21:13. Žal pa Ivančič ni našel prave igre v polfinalu proti Bolgaru Danielu Nikolovu, ki je zmagal 21:16, 21:10.

Kljub rezultatu Ivančič ni bil zadovoljen s svojo igro: "Turnir končujem z mešanimi občutki. Rezultat je dober, sama igra žal ne preveč. Vem, kje so rezerve in treba bo delati na tem."

Ivnačič si bo še dodatno utrdil svoje mesto med 200 najboljših na svetovni jakostni lestvici, kjer trenutno zaseda 183. mesto. V mesecu aprilu bo nastopil na močnem turnirju na Nizozemskem, potem pa še evropskem prvenstvu v Španiji, kamor se je uspel kvalificirati z dobrimi rezultati na mednarodnih turnirjih v zadnjem letu.