golf Pia Babnik Pia Babnik

Sobota, 20. 8. 2022, 22.24

Aramco Team Series

Babnikova peta na turnirju v Španiji

Pia Babnik | Pia Babnik je turnir v Španiji končala na petem mestu. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Pia Babnik je turnir v Španiji končala na petem mestu.

Slovenska golfistka Pia Babnik si je na turnirju Aramco Team Series z nagradnim skladom 500.000 ameriških dolarjev, ki štejejo za Ladies European Tour, delila peto mesto z devetimi udarci pod parom igrišča. V mestu Sotogrande na jugovzhodni obali Španije je zmagala Američanka Nelly Korda s 13 udarci pod parom.

Babnikova je turnir začela zelo dobro in si po prvem dnevu delila drugo mesto s šestimi udarci pod parom. Drugi dan je končala slabše, z enim udarcem nad parom, a je vseeno ostala v boju za najvišja mesta.

Zadnji, tretji dan je zaključila s štirimi udarci pod parom, skupno devetimi, kar je zadostovalo za peto mesto in denarno nagrado 16.516 ameriških dolarjev. Peto mesto si je delila s Francozinjo Emmo Grechi.

Po prvem dnevu na igrišču La Reserva Club de Sotogrande je z veliko prednostjo vodila Američanka Jessica Korda, starejša sestra končne zmagovalke, z enajstimi udarci pod parom, a je na zadnji dan zapravila vso svojo prednost, ko je končala s kar petimi udarci nad parom. Na koncu je končala na drugem mestu, ki si ga je delila še z dvema golfistkama, Španko Ano Pelaez Trivino in Francozinjo Pauline Roussin.

Tretja igralka sveta Nelly Korda je zadnji dan končala s petimi udarci pod parom, kar je bilo dovolj za skupno zmago. Olimpijska prvakinja je domov odnesla tudi 73.954 dolarjev.