Andreja Leški judo

Nedelja, 6. 7. 2014, 9.57

Andreja Leški kadetska evropska prvakinja v judu

Slovenski judo se veseli pomembnega uspeha v podmladku. Andreja Leški je v Atenah namreč postala najboljša kadetinja v Evropi.

V Atenah poteka kadetsko evropsko prvenstvo v judu. V soboto je v kategoriji judoistk do 52 kilogramov Andreja Leški premagala vso konkurenco in osvojila naslov prvakinje. Dobro je nastopil tudi Martin Hojak, ki je bil med borci do 73 kilogramov bronast. Jan Košak je v konkurenci do 66 kg osvojil sedmo mesto.

V grški prestolnici nastopa 429 borcev in bork iz 42 držav, med njimi tudi deset slovenskih. Slovenka Maruša Štangar je v petek osvojila tretje mesto, medtem ko so Ivo Jurkovič, Ljudmila Merčnik in Peter Krajnc Požar ostali brez uvrstitev. Danes bodo v grški prestolnici nastopili še Tamara Kraljič, Petra Oprešnik in Dino Prepelič.