Nedelja, 7. 7. 2024, 8.30

3 mesece

Ana Šteblaj srebrna na EP v Švici, kajakaši bronasti

Ana Šteblaj | Foto Nina Jelenc

Kajakašica Ana Šteblaj je na evropskem prvenstvu v spustu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v švicarskem Dallenwilu osvojila srebro v konkurenci do 23 let, so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije.

Med kajakašicami do 23 let je Slovenko prehitela le češka tekmovalka Klara Vankova, ki je bila hitrejša za 0,831 sekunde. Bron si je priveslala Italijanka Cecilia Panato.

Za drugo kolajno zadnjega dne prvenstva pa so poskrbeli kajakaši do 23 let. Matija Preskar, Tjaš Til Kupsch in Jon Šenk so bili tretji v ekipni tekmi sprinta, za zmagovalci pa so zaostali za 0,753 sekunde. Naslova ekipnih evropskih prvakov v sprintu med kajakaši do 23 let so se veselili domači švicarski kajakaši.

Na prvenstvu so Slovenci pred tem osvojili še eno medaljo, kajakaši Kupsch, Preskar in Blaž Mihelič so bili prav tako tretji na tekmi klasičnega spusta.