Golf, turnir ženske evropske serije (LET), Magenta Shores

Ana Belac v Avstraliji tik za deseterico

Ana Belac | Ana Belac je zasedla 12. mesto. | Foto Guliverimage

Ana Belac je zasedla 12. mesto.

Slovenska golfistka Ana Belac je na turnirju ženske evropske serije (LET) ob zahodni avstralski obali na igriščih Magenta Shores zasedla končno 12. mesto. Na turnirju z nagradnim skladom 300.000 evrov je tridnevno tekmovanje končala s petimi udarci pod parom, po dveh dneh pa je za 27-letnico kazalo še nekoliko bolje.

Pia Babnik
Sportal Slovenki na Floridi do drugega mesta

Belac je namreč po dveh dneh zasedala sedmo mesto s sedmimi udarci pod parom igrišča, ki je pri 72 udarcih. Zadnji dan je s 74 udarci nekoliko nazadovala, a kljub temu zasedla 12. mesto. V žep je tako pospravila 6150 evrov.

Za Belac je bila to najboljša uvrstitev v sezoni. Pred tem je bila v Maroku 24., v Keniji pa se ni uvrstila v rez s 102. mestom.

Na turnirju ob avstralski zahodni obali je nastopila tudi Katja Pogačar, ki je z 216 udarci oziroma natanko parom igrišča zasedla končno 34. mesto (2419 evrov).

Tiger Woods Augusta
Sportal Woods prijavljen na prvi major sezone

Zmaga Kolumbijki

Slavila je Kolumbijka Mariajo Uribe s 14 udarci pod parom. Z -13 je bila na drugem mestu Britanka Bronte Law, tretja pa Španka Marta Martin (-9). Za zmago je Uribe prejela ček v vrednosti 45.000 evrov.

Belac in Pogačar bosta med 5. in 7. aprilom nastopili še na turnirju v avstralskem Bonvillu, ki prav tako spada v evropsko serijo in ima nagradni sklad 300.000 evrov.