8.16

Fernando Alonso Sebastian Vettel Lewis Hamilton

Petek, 14. 12. 2012, 8.16

Šefi ekip izbrali – najboljši v 2012 je bil Alonso

Čeprav je Sebastian Vettel (Red Bull) pri 25 letih osvojil svoj tretji naslov prvaka, so šefi ekip formule 1 za najboljšega dirkača sezone 2012 izbrali Ferrarijevega Fernanda Alonsa.

Glasovanje o dirkaču leta v formuli 1 vsako leto izvedejo pri britanski reviji Autosport. Dvanajst šefov ekip so prosili, da od 1 do 10 razvrstijo najboljše v minuli sezoni. Fernando Alonso (Ferrari) je prejel med vsemi največ točk in sicer 269, pa čeprav je za tri točke izgubil letošnji naslov prvaka. Pretehtalo je to, da je imel mnogo slabši dirkalnik, pa je vseeno trikrat zmagal in med dobitniki točk končal na 18 od 20 dirk prvenstva. Na drugo mesto so šefi moštev uvrstili svetovnega prvaka Sebastiana Vettla (Red Bull), ki je v glasovanju zbral 198 točk.

Avtor projekta Autosportov novinar Mark Hughes pa je denimo sam Vettla uvrstil šele na tretje mesto, tudi za Lewisa Hamiltona (McLaren), ki je bil v izboru vodij ekip tretji. Kako je glasoval posamezni šef ekipe, niso razkrili, sporočajo le, da jih je osem na prvo mesto postavilo Alonsa. Še več: nihče v tem glasovanju še ni zmagal s tolikšno prednostjo, Alonso pa je zmagal tudi leta 2010, ko mu je na zadnji dirki v Abu Dabiju naslov speljal Vettel.

"Veseli me, da so me šefi ekip izbrali za najboljšega dirkača v sezoni 2012," je izbor komentiral Fernando Alonso. "Mislim, da bo zelo težko ponoviti takšno sezono, saj je bila skoraj popolna. Se bomo pa potrudili. Bi pa naslednje leto raje osvojil naslov prvaka."