Četrtek, 14. 5. 2020, 12.07

Uradno: Sainz bo okrepil Ferrari, Ricciardo v McLaren

Carlos Sainz mlajši | Pri Ferrariju so potrdili, da bo njihove vrste okrepil Španec Carlos Sainz mlajši. | Foto Getty Images

Pri Ferrariju so potrdili, da bo njihove vrste okrepil Španec Carlos Sainz mlajši.

Iz ekipe Ferarrija so uradno sporočili, da bo po koncu letošnje sezone njene vrste okrepil Španec Carlos Sainz mlajši. V dirkalniku moštva iz Maranella bo zamenjal štirikratnega svetovnega prvaka v formuli 1, Nemca Sebastiana Vettla.

Novica o tem je zaokrožila že v sredo, številni avtomobilistični mediji so poročali o tem, a je italijanska zasedba ni želela potrditi do danes.

Petindvajsetletni dirkač, sicer sin dvakratnega svetovnega prvaka v reliju Carlosa Sainza, se je dogovoril za dvoletno sodelovanje, njegov moštveni kolega pa bo tri leta mlajši Monačan Charles Leclerc.

Sainz mlajši je v zadnjih dveh sezonah član moštva McLaren, pred tem pa je bil tri sezone član moštva Toro Rosso in dve leti Renaulta.

Od leta 2015 je nastopil na 102 dirkah v formuli 1, v petih sezonah pa je le enkrat stopil na stopničke. Na lanski dirki za VN Brazilije v Sao Paulu je osvojil tretje mesto, sezono pa končal na šestem mestu, kar je njegova najboljša uvrstitev v skupnem seštevku svetovnega prvenstva.

Britanski delodajalci Sainza mlajšega so danes sporočili, da bo španskega dirkača v njihovem moštvu zamenjal 30-letni Avstralec Daniel Ricciardo, zmagovalec sedmih dirk v formuli 1. V zadnjih dveh sezonah nastopa za Renault, pred tem je bil član ekip Toro Rosso in Red Bull.