Zaradi vnetja slepiča ob dirko za VN Savdske Arabije

Sainz namesto na dirko v bolnišnico

Džeda Carlos Sainz Ferrari | Carlos Sainz bo zaradi vnetja slepiča izpustil VN Savdske Arabije. | Foto Guliverimage

Carlos Sainz bo zaradi vnetja slepiča izpustil VN Savdske Arabije.

Španski dirkač formule 1 Carlos Sainz ml. (Ferrari) bo zaradi vnetja slepiča izpustil prihodnjo dirko svetovnega prvenstva za veliko nagrado Savdske Arabije, so sporočili iz italijanskega moštva. V formuli 1 bo tako debitiral Oliver Bearman.

Španec Carlos Sainz je bil na uvodni dirki sezone za VN Bahrajna tretji, vnetje slepiča, zaradi katerega bo potreboval operacijo, pa mu je preprečilo nastop na naslednji dirki. Že v četrtek zvečer je tarnal, da se zadnjih 24 ur počuti zelo slabo.

Oliver Bearman | Foto: Guliverimage Oliver Bearman Foto: Guliverimage Namesto njega bo v rdeči dirkalnik sedel 18-letni britanski dirkač Oliver Bearman. Ta sicer nastopa v prvenstvu formule 2 in si je zagotovil prvi štartni položaj v Džedi za dirko tega tekmovanja, a torej v formuli 2 ta konec tedna ne bo več dirkal. Leta 2021 je bil prvak nemške in italijanske formule 4, predlani tretji v formuli 2, lani pa je prvič dirkal v formuli 2 in na 26 dirkah z ekipo Prema štirikrat zmagal in prvenstvo končal na tretjem mestu. Letos je še naprej član Preme, obenem pa še rezervni voznik Ferrarija in Haasa in tako je zdaj vskočil namesto Sainza. Tako Lewis Hamilton naslednje leto ne bo prvi britanski dirkač v Ferrariju po četrt stoletja (prvi po Eddieju Irvinu).

V petek popoldne sta na sporedu tretji prosti trening in kvalifikacije (18.00), dirka bo v soboto ob 18. uri.