MotoGP, kvalifikacije

Bagnaia z rekordom na "pole", šprinta pa ni dobil

Francesco Bagnaia | Francesco Bagnaia | Foto Guliverimage

Francesco Bagnaia

Svetovni prvak in vodilni v letošnjem seštevku svetovnega prvenstva motoGP Francesco Bagnaia je bil najhitrejši na kvalifikacijah v Barceloni. Ga je pa Aleix Espargaro premagal na šprinterski dirki. Vseeno bo italijan glavno nedeljsko dirko začel s prvega štartnega položaja.

Italijan Francesco Bagnaia je na Ducatiju v kvalifikacijah postavil nov rekord kroga na dirkališču Montmelo, ki gosti veliko nagrado Katalonije. S časom 1:38.639 minute je izboljšal petkov rekord Aleixa Espargaroja (Aprilia) in šestič v sezoni osvojil prvi štartni položaj. Španec je bil drugi v kvalifikacijah, tretji pa Portugalec Miguel Oliveira (RNF).

Aleix Espargaro | Foto: Guliverimage Aleix Espargaro Foto: Guliverimage V prvi polovici sobotne šprinterske preizkušnje je Espargaro Bagnaii ves čas dihal za ovratnik. Aleix je po prehitevanju na polovici dirke nato ušel zasledovalcem in slavil svojo sploh prvo zmago na šprinterskih preizkušnjah. V zadnjem krogu sta se za drugo mesto udarila Bagnaia in Španec Maverick Vinales (Aprilia), a je svetovni prvak z obrambnimi linijami zadržal drugo mesto.

V skupnem seštevku ima zdaj aktualni prvak 260 točk, drugouvrščeni in tokrat peti v šprintu, Španec Jorge Martin (Ducati) jih je zbral 194, Italijan Marco Bezzecchi (Ducati) pa je z osmim mestom ujel dve točki ter je zdaj pri 185.

Glavna dirka pa se bo začela v nedeljo ob 14. uri.