veterani

Nedelja, 25. 8. 2024, 21.12

Zakonca Prezelj zlata na veteranskem SP v atletiki

Stanka in Dušan Prezelj, 2010 | Že pred 14 leti sta Stanka in Dušan Prezelj prejela nagrado za najboljša veteranska športnika Slovenije. Še vedno sta nadvse aktivna in uspešna. | Foto www.alesfevzer.com

Dušan Prezelj je na veteranskem svetovnem prvenstvu v atletiki, ki je potekalo v Göteborgu na Švedskem, osvojil zlato medaljo v skoku v višino v kategoriji do 75 let, preskočil je 1,45 m. Njegova žena Stanka je v isti disciplini v kategoriji do 70 let osvojila drugo slovensko zlato na tekmovanju z 1,16 m.

Miro Prstec je v peteroboju metov v kategoriji do 65 let osvojil bron s 3453 točkami. Med ostalimi je bil najbližje odličju Rok Kocjančič na četrtem mestu na 110 m ovire do 45 let (16,68).