4 leta, 9 mesecev

evropsko prvenstvo Mateja Kosovelj Mitja Kosovelj

Sobota, 12. 7. 2014, 13.46

Mateja Kosovelj po lanskem bronu letos srebrna na EP

Slovenska gorska tekačica Mateja Kosovelj je na evropskem prvenstvu v francoskem Gapu osvojila srebrno medaljo. Njen brat Mitja je bil med člani odličen peti.

Mateja Kosovelj je osvojila tretjo medaljo na evropskih prvenstvih v gorskih tekih. Že leta 2006 je bila druga, lani je osvojila bron, nov uspeh pa je dosegla na letošnjem prvenstvu v Gapu, kjer je zaostala le za odlično Avstrijko Andreo Mayr. Na 8150 metrov dolgi progi s 500 metri vzponov in spustov je za Mayrjevo zaostala dobro minuto, pred tretjeuvrščeno Sabine Reiner pa je imela 10 sekund prednosti. Neja Kršinar je bila 24.

Kosovelj do najboljše uvrstitve na EP

Do najboljše uvrstitve na evropskih prvenstvih v gorskih tekih je prišel Matejin brat Mitja Kosovelj. Člani so morali premagati 12.800 metrov s 750 metri vzponov in spustov, najboljši tekači pa so progo pretekli v manj kot uri. Kosovelj, dvakratni svetovni prvak v gorskem maratonu, je s časom 57:23 osvojil peto mesto.

Zmagal je Italijan Bernard Dematteis (56:10), drugi je bil Britanec Robbie Simpson (56:19), tretji pa še en Italijan Martin Dematteis (56:32).

Ostali slovenski predstavniki so se uvrstili okoli 40. mesta. Jošt Lapajne je bil 38., Gašper Bregar 41., Marko Tratnik pa 46.

Odličen dosežek je uspel tudi Ani Čufer, ki je bila med mladinkami peta.