Četrtek, 13. 7. 2017, 21.22

Evropsko prvenstvo do 23 let (1. dan), Bydgoszcz (Pol)

Janežič se je sprehodil do polfinala, Domjanova v finalu

Luka Janežič Amsterdam 2016 | Foto Getty Images

Slovenski rekorder v teku na 400 metrov Luka Janežič se je uvodni dan evropskega prvenstva za mlajše člane do 23 let, ki poteka v Bydgoszczu na Poljskem, s časom 46,44 brez težav uvrstil v polfinale. Veronika Domjan se je prebila v finale v metu diska.

Luka Janežič se je v petkov polfinale uvrstil z najboljšim časom kvalifikacij, hitrejši je bil tudi od Norvežana Karstena Warholma (46,70), dvakratnega zmagovalca letošnje diamantne lige v teku na nizkih ovirah. Warholm je zmagal na mitingih v domačem Oslu in Stockholmu. Omenjena tekmovalca sta tudi glavna favorita za zlato medaljo.

Dva slovenska finalista v suvanju krogle

V finale suvanja krogle sta se uvrstila oba slovenska predstavnika. Blaž Zupančič je dosegel deveti izid kvalifikacij (18,38 m), Nace Pleško pa dvanajstega (17,97 m).

Veronika Domjan je bila uspešna v kvalifikacijah. | Foto: Peter Kastelic Veronika Domjan je bila uspešna v kvalifikacijah. Foto: Peter Kastelic

Veronika Domjan je uspešno nastopila v kvalifikacijah meta diska. Z izidom 54,59 metra je dosegla tretjo daljavo kvalifikacij.

Manj uspešen je bil Nino Celec, ki je v skoku v daljino s 25. daljavo kvalifikacij (735 cm) končal nastope na letošnjem prvenstvu.