Dubaj maraton Kenenisa Bekele

Ponedeljek, 9. 1. 2017, 18.10

Bekele se je odločil za Dubaj, kjer bo lovil svetovni rekord

Kenenisa Bekele | Foto Getty Images

Kenenisa Bekele, eden od najboljših tekačev vseh časov, bo 20. januarja nastopil na maratonu v Dubaju, kjer bo lovil svetovni rekord, ki znaša 2;02:57.

Kenenisa Bekele je svetovni rekorder v teku na 5.000 in 10.000 metrov na stezi, že čez nekaj dni pa bi rad postal tudi svetovni rekorder v maratonu, s čimer bi si nedvomno prislužil naziv najboljšega tekača vseh časov.

Dubaj je vabljiv zaradi hitre proge in bogate nagrade

Sprva je bilo mišljeno, da se bosta Etiopijec in olimpijski prvak Eliud Kipchoge v medsebojnem obračunu pomerila letos aprila v Londonu, a se je Kenijec odločil za projekt svojega opremljevalca, pri katerem bodo trije tekači poskušali maratonsko progo v prilagojenih pogojih preteči pod dvema urama.

Organizatorji londonskega maratona pa so potrdili nastop Bekeleja, a bo ta leto začel z nastopom v Dubaju. Arabci imajo razpisano najvišjo nagrado za zmagovalca, ki znaša vrtoglavih 200 tisoč ameriških dolarjev, poleg tega pa je proga povsem ravna in ima malo ovinkov. Tu je svetovni rekord neuspešno večkrat napadal tudi njegov rojak Haile Gebrselassie.

Zaključek lanskega maratona v Berlinu:

''Fantastično je bilo, ko sem v Berlinu postavil osebni rekord, a sem razočaran, da mi ni uspelo popraviti tudi svetovnega. Sem pa spoznal, da moram še spremeniti nekaj stvari v treningu,'' je dejal 34-letni tekač, ki bi rad nastopil tudi na svetovnem prvenstvu v Londonu, če ga bodo izbrali v reprezentanco.

To bi pomenilo, da bi Bekele nastopil kar na treh velikih maratonih v roku osmih mesecev.