Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
19. 9. 2018,
14.59

Osveženo pred

6 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,09

Natisni članek

Natisni članek

Mjanmar sodišče mediji

Sreda, 19. 9. 2018, 14.59

6 let, 3 mesece

V Mjanmaru zaradi žaljenja voditeljice novinarja obsodili na sedem let zapora

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,09
Aung San Suu Kyi | Foto Reuters

Foto: Reuters

Nekdanji kolumnist mjanmarskih državnih medijev Ngar Min Swe je bil v torek na sodišču v mestu Yangon spoznan za krivega upora, ker je na Facebooku objavljal "žaljive" zapise o mjanmarski voditeljici Aung San Suu Kyi. Obsodili so ga na sedem let zapora, navaja francoska tiskovna agencija AFP.

"Obsojen je bil zaradi pisanja žaljivih objav na Facebooku proti državni svetnici Aung San Suu KYi, zaradi česar so ljudje dobili napačen vtis o njej," je pojasnil tiskovni predstavnik sodišča Htay Aung.

Ngar Min Swe, ki je v času, ko je bila na oblasti vojaška hunta, pisal za državni časopis Global New Light of Myanmar, že več let objavlja zapise, uperjene proti Suu Kyijevi in njeni stranki.

Luka Dončić
Sportal Dončić že pred prvo tekmo v središču pozornosti

V nasprotju z mjanmarsko kulturo je, da jo je Obama poljubil na lice

Aretirali so ga 12. julija, ko je objavil fotografijo iz leta 2013, na kateri nekdanji ameriški predsednik Barack Obama mjanmarsko voditeljico poljubi na lice. Novinar je poudaril, da je bilo to v nasprotju z mjanmarsko kulturo. Številnih kritik v mjanmarski javnosti je bila deležna že ob prvotni objavi fotografije leta 2013.

Alenka Bratušek
Novice Kako bi umik Madžarske vplival na gradnjo drugega tira?

Na sedem let zapora obsodili že novinarja Reutersa

Mjanmarske oblasti so bile sicer tarča kritik zaradi kršenja svobode izražanja že po tistem, ko je mjanmarsko sodišče dva novinarja Reutersa, ki sta poročala o krizi v zvezi z muslimansko manjšino Rohingya, obsodilo na sedem let zapora. Obsodili so ju izdaje državne tajnosti.

Novinarja sta preiskovala pokol desetih pripadnikov muslimanske manjšine Rohingya v pokrajini Rakhine med operacijo, ki jo je vojska proti tej manjšini začela avgusta lani. Pri sebi naj bi imela dokumente o vojaških načrtih, ki so pripeljali do izgona več kot 700.000 Rohingov.

Po svetu so sodni proces proti njima ocenili predvsem kot poskus zatrtja svobodnih medijev, Suu Kyijeva pa je odločitev branila.

Primož Dolenc, guverner
Novice Guvernerske igre: Pahorjev kandidat (še) brez podpore. Snuje se koalicija za novega.
policija
Novice V okolici Ljubljane eksplozija in sumljiva najdba. Dogodka naj bi bila povezana.
Ne spreglejte