Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
6. 10. 2015,
10.01

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Nemčija begunci migranti

Torek, 6. 10. 2015, 10.01

8 let, 7 mesecev

Nemci skeptični do vladne priseljenske politike

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
V sprejemnem centru za begunce v Saalfeldu na vzhodu Nemčije je v ponedeljek v požaru umrl 29-letni Eritrejec. Nemci menijo, da je odločitev vlade o sprejemu neregistriranih sirskih beguncev napačna.

Vzrok požara še ni znan, policijska preiskava poteka. V Nemčiji je bilo v zadnjih mesecih več napadov na azilne domove, med njimi tudi požigov, v katerih je bilo ranjenih več beguncev, a smrtnih žrtev do požara v Saalfeldu v nemški zvezni deželi Turingija ni bilo.

V Dresdnu na vzhodu Nemčije so medtem na pobudo protiislamskega gibanja Pegida v ponedeljek zvečer potekale demonstracije proti valu beguncev, ki se jih je udeležilo več tisoč ljudi. Policija ocene števila protestnikov ni sporočila, študenti dresdenske tehnične univerze pa so jih našteli okoli devet tisoč.

80 odstoktov Nemcev za nadzor na svojih mejah Javnomnenjska raziskava je pokazala, da so Nemci skeptični do vladne priseljenske politike; 59 odstotkov vprašanih meni, da je odločitev kanclerke Angele Merkel, da Nemčija sprejme neregistrirane sirske begunce iz Madžarske, napačna. Na začetku septembra je raziskava televizije ZDF pokazala, da 66 odstotkov anketiranih takšno odločitev podpiralo.

Na vzhodu Nemčije se z vladno odločitvijo ne strinjata dve tretjini vprašanih, v južnih deželah Baden-Württemberg in Bavarska, kamor pride največ beguncev, pa zgolj 55 odstotkov, je pokazala raziskava, ki jo je naročila Iniciativa za tržne in socialne raziskave.

Dve tretjini Nemcev svojo državo vidita kot priseljensko, vendar več kot tri četrtine ljudi misli, da bi morali begunci ostati v prvih državah na svoji poti, ki so varne zanje. Več kot osemdeset odstotkov bi jih uvedlo nadzor na nemških mejah.

Grška obalna straža v zadnjih 24 urah rešila več kot 400 migrantov Grška obalna straža je med več reševalnimi akcijami v zadnjih 24 urah iz morja rešila več kot 400 migrantov. Po podatkih Mednarodne organizacije za migracijo, je letos v Grčijo prišlo okoli 420.000 migrantov. Danes dopoldan je s trajekti do otokov v Pirejih prišlo več kot 2500 beguncev. Na vprašanja novinarjev je večina odgovorila, da si želijo v zahodno Evropo.

Ne spreglejte