Torek, 5. 5. 2015, 7.47
7 let, 7 mesecev
Nekdanja poslanka izstopila iz SDS: Kot političarka še nisem rekla zadnje besede

V pismu, ki ga je po poročanju Požareporta poslala Janezu Janši, Alenki Jeraj, Zvonku Černaču, Milanu Zveru in Francetu Cukjatiju, je med drugim zapisala, da pismo ni namenjeno blatenju stranke.
SRamšak je poslala pismo medijem namesto da bi vložila kandidaturo in na konferenci prepričala člane MO SDS Celje. Obžalujemo tako ravnanje.
— SDS (@strankaSDS) May 5, 2015
"Iz odziva je razvidno, da nikakor nočejo ali pa ne želijo razumeti pravih razlogov, ki so me vodili, da sem o razlogih za izstop vodstvo stranke obvestila z javnim pismom. Nikoli nisem lobirala za nobeno funkcijo ali zaposlitev, temveč so funkcije, če se lahko tako izrazim, našle mene. Vedno sem želela le delovati v skladu z vrednotami SDS ter na podlagi programskih zavez. Stranka ima odličen program, čas je, da ga začne tudi uresničevati," je navedla.
Kakšna pa bo njena nadaljnja politična pot? "Glede moje politične kariere lahko v tem trenutku rečem samo, da kot političarka še nisem rekla zadnje besede."
Njen kritičen pogled na delovanje in razmere v stranki si lahko preberete v pismu, ki smo ga pridobili na spletni strani Požareport in ga objavljamo v celoti.