Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
29. 4. 2013,
20.04

Osveženo pred

8 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Onkološki inštitut

Ponedeljek, 29. 4. 2013, 20.04

8 let, 10 mesecev

Na onkološkem inštitutu spet težave z legionelo (VIDEO)

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Na onkološkem inštitutu je prisotnost za rakaste bolnike smrtonosne legionele v vodi spet stokrat višja od dovoljene meje, in to prav na oddelku, kjer je lani umrl pacient, okužen z legionelo.

Tako so pokazale zadnje analize. Vodstvo pa medtem ni niti temeljito raziskalo, ali se je okužil prav pri njih, je poročala Planet TV. Minister za zdravje Tomaž Gantar se tako ne drži zaveze, ki jo je januarja izrekel za našo televizijo. "To bom naredil, ampak to je čisto osebno glede na to, da želim tudi sam priti stvari do dna. Ni pa pot, ki bi jo lahko v tem trenutku ubral, kak upravni ali pa, še manj, strokovni nadzor," je dejal minister.

A stari-novi minister očitno zadevi ni prišel do dna, prav tako novi generalni direktor onkološkega inštituta Janez Remškar. Pravzaprav se bo pri zamenjavi v komaj petih letih povsem uničenega vodovoda še dolgo zatikalo. Pa čeprav je minister za popravilo že lani unovčil bančna jamstva.

Vse se začne in konča pri filtrih na pipah. Zakaj? Ker bi za njimi lahko bila legionela. Česar pa bolniki, če verjamete ali ne, sploh ne vedo, saj ne v kopalnici ne pri umivalniku v bolniški sobi ni nikakršnih opozoril, je poročal Planet TV. Lani umrli pacient se je torej z legionelo morebiti okužil, ko se je filter zamašil in ga je zato snel. A vodstvo tega sploh ne razišče. In ne opravi ključne raziskave. S čimer soočimo ministra, ki je dal obljubo januarja, zdaj je tu april. Na vprašanje, ali je z onkološkega inštituta vendarle poskušal dobiti vso to dokumentacijo glede genske tipizacije, je minister odgovoril, da je dobil njihovo pisno zagotovilo, da je bilo to narejeno. In zgodba je za ministra, če verjamete ali ne, končana. Ker očitno verjame zgolj na besedo. In še to samo vodstvu, ne pa tudi bolnikom.

Da pa je mera polna, to očitno ne zanima niti zdravstvene inšpekcije, ki se povsem zadovolji z nedokončano analizo v predalu, in to po vsem tem, ko na kliniki celo priznajo, da filtrov ni na vseh pipah.

V predprostoru filtra niso namestili, čeprav se legionele zlepa ne znebijo, kar razkriva zadnja analiza vode z vrtoglavimi presežki. Vse zavoljo, kako značilno slovensko, dolgoletne gradnje. Posledice so petih letih rabe povsem uničene vodovodne cevi. Teh minister še vedno ni zamenjal, čeprav je na banki že lani unovčil dva milijona jamstev. Saga se zato nadaljuje, ne da bi kdo odgovarjal, je še poročala Planet TV.

Ne spreglejte