Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
21. 3. 2014,
17.44

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Alenka Bratušek vlada Bruselj

Petek, 21. 3. 2014, 17.44

8 let, 7 mesecev

Bratuškova: Sloveniji čestitke, a pred nami še veliko dela

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
"Predsednika Evropske komisije in Evropske centralne banke sta mi v četrtek znova čestitala za lansko delo, a zavedamo se, da to še zdaleč ni končano."

Tako je izpostavila premierka Alenka Bratušek v odgovoru na vprašanje, s katerimi ukrepi se bo Slovenija odzvala na bruseljska opozorila glede makroekonomskih neravnovesij in fiskalnih tveganj. Tako predsednik Evropske komisije Jose Manuel Barroso kot predsednik Evropske centralne banke Mario Draghi sta mi v četrtek še enkrat čestitala za to, kar je Slovenija naredila v lanskem letu, je dejala predsednica vlade.

Ob tem je znova poudarila, da jih nedavna ocena Evropske komisije o presežnih makroekonomskih neravnovesjih in fiskalnih tveganjih v Sloveniji ni prav nič presenetila. "Pričakovali smo jo, ker vemo, da še zdaleč ni narejeno vse, kar bi moralo biti," je dejala.

"Slovenija v skladu s časovnim okvirom pripravlja nov načrt reform" Slovenija po njenih besedah v skladu s časovnim okvirom pripravlja nov načrt reform in proračunski načrt, ki ju mora v Bruselj poslati aprila. Lani je dobila Slovenija nekaj več časa, ker je dobila novo vlado, letos pa mora ta rok spoštovati, je pojasnila.

Prav tako je premierka znova izpostavila, da je že v obstoječih proračunskem in reformnem načrtu predvidenih kar nekaj ukrepov, s katerimi naj bi izpolnili bruseljske cilje. "Že večkrat sem javno povedala, da moramo predvsem zagotoviti, da bomo tiste ukrepe, ki smo jih zapisali v ta dokumenta, tudi izvedli," je pojasnila.

Kar se tiče konsolidacije javnih financ, je po njenih besedah v tem trenutku še vedno problem davek na nepremičnine. Kar se tiče ostalih ukrepov, pa je izpostavila, da prvi paket privatizacije absolutno teče v skladu s časovnim načrtom.

Strategija o upravljanju premoženja je tako daleč, da jo bomo lahko takoj, ko bo sprejet zakon o slovenskem državnem holdingu, začeli tudi medresorsko in koalicijsko usklajevati, je pojasnila. "Poleg tega imamo na mizi ukrepe, potrebne na področju zdravstva, in to je večji del tistega, kar bo zajeto v teh dveh programih," je še povedala predsednica vlade.

Premierka je komentirala tudi stališče Evropske komisije, da bi morala Slovenija v procesu privatizacije ciljati na najvišjo ceno in ne bi smela pripenjati pogojev, ki niso običajni pri primerljivih poslih med zasebniki in ki bi lahko znižali prodajno ceno.

"Že večkrat sem povedala in absolutno stojim za svojimi besedami. Ne glede na to, kar rečejo v Bruslju, želimo najti in bomo našli strateške partnerje za primerno kupnino. To je interes naše države, ki ga bo moja vlada zasledovala," je poudarila.

Ne spreglejte