Odpiranje novih delovnih mest v državah v razvoju bi lahko pospešili, če bi ukinjanje glavnih ovir za razvoj zasebnega sektorja postalo prednostna naloga.
Kot je pokazala analiza z naslovom Prispevek zasebnega sektorja pri ustvarjanju novih delovnih mest, izdelala jo je Mednarodna finančna korporacija (IFC), ki deluje v sklopu Svetovne banke, povzele pa so jo tuje novinarske agencije, štiri ovire predstavljajo poseben izziv za ustvarjanje novih delovnih mest v zasebnem sektorju.
V svetu brez dela več kot 200 milijonov ljudi, do leta 2020 bi potrebovali 600 milijonov novih zaposlitev
Odpravljanje omenjenih ovir bi pomembno prispevalo k dvigu zaposlovanja, glede na to, da je svetu po uradnih podatkih brez dela več kot dvesto milijonov ljudi, ugotavlja omenjena analiza. Ta je bila po pisanju tujih medijev objavljena kot dopolnitev poročila o globalnem razvoju v letu 2013, ki ga je objavila Svetovna banka. Njeni strokovnjaki ocenjujejo, da bi morali v svetu do leta 2020 ustvariti več kot 600 milijonov novih delovnih mest, največ seveda v državah v razvoju, da bi tako obdržali korak z rastjo prebivalstva v teh državah. Rešitev pa se seveda skriva v zasebnem sektorju, ki po oceni analize zagotavlja devet od desetih delovnih mest.
Vsako leto 45 milijonov novih za delo sposobnih zemljanov
"Brezposelnost je kriza globalnih razsežnosti, ki najbolj prizadene najrevnejše države sveta," je prepričan izvršni podpredsednik Mednarodne finančne korporacije (IFC) Jin-Yong Cai. Analiza je pokazala, da se število za delo sposobnih zemljanov vsako leto poveča za 45 milijonov. Odpiranje novih delovnih mest pa je najbolj varna pot za izhod iz revščine, poudarjajo v omenjeni korporaciji, ki je največja mednarodna razvojna institucija in se ukvarja z razvojem zasebnega sektorja.