Bali so se, da bi ta kitajski prevzem ogrozil kanadsko državno varnost, ker je BlackBerry intenzivno povezan z njihovo telekomunikacijsko infrastrukturo.
Kljub izrednem zanimanju Kitajcev za prevzem opešanega kanadskega telekomunikacijskega proizvajalca se nakup ni zgodil, ker je vmes posegla kanadska vlada. Kot poroča The Globe and Mail, sklicujoč se na vpletene vire, so bili očitki in pritiski tako močni, da se je BlackBerry izognil celo začetku pogovorov s Kitajci.
Tuje naložbe da, toda ne za ceno državne varnosti
Nekoč zelo uspešno podjetje je v očeh Kanadčanov del njihovega nacionalnega ponosa in se zato niso bili pripravljeni sprijazniti, da bi prešlo v kitajske roke. "Sporočamo, da je Kanada odprta za tuje naložbe, zlasti kitajske, podpiramo jih, a ne za ceno ogrožanja državne varnosti," je omenjenemu časniku povedal vir iz kanadske vlade, ki ni želel biti imenovan.
Tudi Zuckerberg je pokazal zanimanje
So se pa zato Kanadčani pred časom odpravili v Kalifornijo, kjer so jih sprejeli Mark Zuckerberg in še nekateri direktorji Facebooka, ki so, kot poroča The Wall Street Journal, prav tako pokazali veliko zanimanja za nakup. O podrobnostih pogovorov in morebitnih sklepih ne poročajo.
… in menda tudi še drugi
Neuradni namigi so med tistimi morebitnimi rešitelji, za katere so v BlackBerryju upali, da jih bodo odrešili nadaljnjega propada, omenjali tudi Samsung, Google in Apple. Toda te dni je BlackBerry napovedal, da prodaje vendarle ne bo in da bodo pot do (vsaj delčka) stare slave poiskali prek zajetne finančne injekcije in temeljitih sprememb vodstva.