Nedelja, 9. 7. 2017, 4.00
7 let, 1 mesec
Kolumne, ki si zaslužijo ponovno objavo
Pred nami so vroči meseci in čas številnih dopustov. Za vas smo zbrali kolumne, ki so vas v letošnjem letu prepričale.
Na Siolu si lahko vsak teden preberete več zapisov naših kolumnistov. Pred odhodom na oddih in ležanjem nekje pod borovci ali na plaži ob morju smo za vas pripravili izbor tistih, ki si zaslužijo ponovno branje ali pa vašo pozornost, če jih še niste prebrali.
Miha Mazzini: Ena sama domačija
Melania možu med državniško turnejo ni hotela podati roke. V svetu strogega protokola je poračunavala svoje družinske zadeve.
Veronika Podgoršek: Ko otrok nadvlada starše, jih izgubi!
Dovolj sem star/-a, da mi ne boš ti govoril/-a, kaj naj delam in česa ne. Prijavil/-a te bom na socialno. To so moje pravice.
Tina Deu: Fino je biti mama (sploh če to ni edino, kar si)
Zadnjič mi je nekdo rekel, da obstajajo mame, ki materinstva nikoli ne bodo zmogle jemati tako zlahka, kot ga jemljem jaz. Pa bi si morda želele. Nisem prepričana, da je opazka na mestu. Večinoma je namreč samo videti tako.
Žiga Turk: Slovenska medijska krajina
V sicer popolnoma nedomišljeni medijski strategiji ministrstva za kulturo me je vsakič posebej zbodla fraza medijska krajina.
Maja Novak Mayita: Zakaj se mladi bojijo oditi po izkušnje v tujino
Ko se pogovarjam z mladimi, ki želijo po izkušnje v tujino, pa tega ne storijo, največkrat slišim tri odgovore: "Nimam denarja," "Nimam pravih informacij" in "Moje znanje angleščine ni dovolj dobro."
Samo Rugelj: Žalostna zgodba iz Hrvaške
"Kje pa imate DVD-je?" sem vprašal prodajalca.
Primož Cirman: Kaj imata skupnega Thompson in Bernard Brščič?
Zdaj vemo: hrvaškega pevca Marka Perkovića Thompsona ne bo v Maribor. "Dobrodošli, prijatelji. Hvala bogu, spet smo se srečali," se glasi refren enega od njegovih hitov. V živo ga bo moral zapeti nekje drugje.
Aleš Živkovič: Diskriminacija bogatih v terapiji
Ta kolumna nima nobene zveze z družbeno pravičnostjo. Prav tako nima nobene zveze s pravičnostjo porazdelitve bogastva ali družbeno enakostjo. Nima nobene zveze z dejstvom, da marginalne skupine naše družbe pogosto nimajo dostopa do psihoterapije na način ali v meri, ki bi bila zanje potrebna.