Sreda, 5. 7. 2017, 9.46
7 let, 1 mesec
Kaj storiti, če se vam na dopustu v tujini poškoduje ali razbije avtomobilsko steklo?
Tudi če upoštevamo vsak Carglassov nasvet za izogibanje poškodbam stekla na avtomobilu, nekateri dejavniki in višje sile ostajajo zunaj našega dosega. Različne situacije in poškodbe zahtevajo različno ukrepanje.
V primeru poškodbe avtomobilskih stekel v tujini pokličite na številko +386 2 620 04 67 ali obiščite www.carglass.si. Dobili boste Carglassov klicni center v Sloveniji, kjer vam bodo dali vse potrebne informacije in po potrebi uredili termin v državi, v kateri boste. V avtu ne pozabite hraniti obliža, ki ga dobite v Carglassovih poslovalnicah in poslovalnicah poslovnih partnerjev.
Vetrobransko steklo
Najpogostejše poškodbe nastanejo na vetrobranskih steklih zaradi kamenčkov, ki letijo izpod koles avtomobilov. Pogosto je poškodba tudi posledica naravnih pojavov, kot je toča, in neviht, ko zaradi nenadnega padca temperature steklo poči, še posebej če je bilo že rahlo poškodovano. Omenimo lahko tudi poškodbe zaradi najrazličnejših trkov v steklo: prometne nesreče, nesreče z razbitjem zadnjega stekla pri obračanju, vlom, košnja trave, padci predmetov ipd.
Če je površina poškodbe manjša od površine kovanca za dva evra, se jo bo zelo verjetno dalo popraviti. Na mesto poškodbe takoj pritrdite Carglassov obliž, s katerim jo boste zaščitili pred vodo in umazanijo ter omogočili lepše izvedeno popravilo. Nato čim prej pokličite Carglass, medtem pa z upoštevanjem naslednjih navodil preprečite, da bi se razpoka razširila, zaradi česar bi bila potrebna menjava stekla.
- Avta ne puščajte na soncu – parkirajte ga v senci ali vetrobransko steklo pokrijte z zaščitno folijo.
- Ne usmerjajte pihanja klime v vetrobransko steklo, temperaturo v avtu pa znižujte postopoma.
- Izogibajte se vožnji po makadamu in slabših cestah.
- Ne loputajte z vrati (zaradi vibracij in potiska zraka).
Postopek popravila traja 30 minut in steklu povrne 100-odstotno trdnost.
Če je nastala poškodba ali razpoka večja, pa moramo steklo zamenjati. Ker vetrobransko steklo prispeva h karoserijski trdnosti vozila in poškodovano izgubi do 34 odstotkov svoje trdnosti, svetujemo, da to storite takoj.
Stransko in zadnje steklo
Stranska stekla in zadnje steklo se v nasprotju z vetrobranskim steklom, ki je sestavljeno iz dveh zlepljenih plasti, večinoma razbijejo popolnoma. Svetujemo, da imate tudi v poletnih mesecih v avtu kakšno volneno odejo.
Kako se torej lotiti odstranjevanja razbitega stranskega ali zadnjega stekla, če med vožnjo pri sebi nimate sesalnika?
Najbolje je razbite koščke stekla pokriti z volneno odejo in vozilo posesati, ko imamo možnost.
- Previdno – najbolje, da zadevo urejate z debelejšimi rokavicami.
- S palico ali kakšnim daljšim predmetom poskusite odstraniti delce stekla, ki so se obdržali.
- Ko je vozilo posesano in karoserija očiščena, se lotite namestitve folije.
- Lahko uporabite tudi kuhinjsko folijo, vendar je treba uporabiti vsaj dve plasti, da dosežemo trdoto, lahko pa uporabite kakršnokoli folijo, ki jo na vseh koncih zalepite s širšim lepilnim trakom
- Pri odpiranju sprednjih oken med vožnjo pazite, da se folija ne odlepi.
Na dopustu vam želimo čim več užitkov in čim manj tovrstnih nevšečnosti!
V primeru poškodbe avtomobilskih stekel v tujini pokličite na številko +386 2 620 04 67 ali obiščite www.carglass.si.