Nedelja, 9. 2. 2020, 17.14
10 mesecev, 2 tedna
Februar na Viasat Nature
Naravni laboratoriji evolucije
Televizijski program Viasat Nature vam prinaša najboljše oddaje o divjini ter navdihujočih osebnih stikih med ljudmi in živalmi. Preverite, katere zanimive vsebine si boste na njem lahko ogledali februarja.
Premierno od sobote, 1. februarja, ob 13.05. │ Sezona: 1. │ Št. epizod: 3 x 60 min. │ Foto: BBC Studios
V tej tridelni seriji profesor Richard Fortey preiskuje, zakaj so otoki naravni laboratoriji evolucije, pri čemer sreča nekatere najbolj edinstvene in izjemne živalske vrste.
Ta oddaja vam bo razkrila, da je evolucija veliko več kot samo "zakon močnejšega". V njej bodo obravnavali življenjski cikel otokov od njihovega rojstva in poselitve do razcveta evolucijske ustvarjalnosti.
Prav tako se bodo vprašali, kaj sledi, ko otok doseže zrela leta in se bliža svojemu koncu. Profesor Fortey bo srečal divje lemurje v deževnem gozdu Madagaskarja, na kislino odporne morske rakce na Havajih ter orjaške volkce na Madeiri, vse to med raziskovanjem skrivnih zakonitosti otoške evolucije.
Premierno vsako popoldne med tednom od ponedeljka, 3. februarja, ob 15.20. │ Foto: Banijay Rights
Spremljajte strastnega nevrokirurga Noela Fitzpatricka in njegovo ekipo več kot 200 veterinarjev, medicinskih tehnikov in fizioterapevtov. Ti zagotavljajo upanje živalim, ki so neločljivi člani njihovih družin.
Požrtvovalni posamezniki postavljajo življenjsko potrebno zdravljenje in pristno sočutje na povsem novo raven skozi izredno zapletene veterinarske izzive. Serija prikazuje surova čustva, dramo in veselje v kliniki Fitzpatrick Referrals.
Noel in njegova ekipa uporabljajo izjemne in inovativne rešitve, da bi rešili življenje in okončine, ter prinašajo upanje in mir družinam, ki jim je bilo v mnogih primerih rečeno, da njihovega ljubljenčka ni mogoče rešiti.
Premierno od četrtka, 13. februarja, ob 19. uri. │ Sezona: 2. │ Št. epizod: 10 x 60 min. │ Foto: Off The Fence
Raziskovali bomo izjemna življenja in adaptacije najbolj divjih, izjemnih in včasih čudaških živali. Ta serija je poučna, ustvarjalna in dramatična, saj razkriva bogat in raznolik svet živalskega vedenja – od pritlikavih pajkov in morskih velikanov do prefinjene uporabe orodja in neverjetnih nočnih prilagajanj.
V dokumentarni seriji Divje preživetje boste med drugim spoznali najbolj neverjetne načine, kako živali poiščejo hrano ali partnerja, ubežijo pred smrtjo in se maščujejo ter še marsikaj drugega.
V nedeljo, 16. februarja, ob 13. uri. │ Št. epizod: 1 x 60 min. │ Foto: Earth Touch
Spremljamo bomo tri vrste severnoameriških medvedov, ki se borijo za preživetje v hitro spreminjajočem se svetu.
Polarni medvedi razvijajo nove strategije lova, saj se njihov ledeni svet topi in klimatske spremembe pospešujejo tempo. Rjavi medvedje se učijo sobivati in deliti vire hrane v njihovem vse manj gostoljubnem habitatu. Posebna vrsta črnega medveda, ki so znani kot duhovni medvedi, lepo uspeva v odročnem deževnem gozdu.
Ti medvedi morajo vsakodnevno naprezati svoje možgane, da bi prepoznali nove priložnosti in bili kos izzivu negotove prihodnosti. Ni namreč nujno, da bo preživel najmočnejši, pač pa najpogumnejši in najpametnejši.
V soboto, 22. februarja, ob 13. uri. │ Št. epizod: 1 x 60 min. │ Foto: Earth Touch
Raziskovali bomo barvito in zanimivo življenje njork. Z ustvarjalci oddaje bomo odpotovali od Newfoundlanda, doma največje kolonije njork v Severni Ameriki, do odmaknjenih krajev v Mainu in Walesu.
Ta dokumentarna oddaja, ki so jo snemali spomladi in poleti leta 2014, raziskuje edinstvene migracijske vzorce njork, njihove prehranjevalne navade in njihovo upadajočo populacijo.
V nedeljo, 9. februarja, ob 13. uri. │ Št. epizod: 1 x 60 min. │ Foto: Earth Touch
Obala plenilcev je prav poseben del Afrike pod nadvlado levov, morskih psov, delfinov in strmoglavcev, a prav vse se morajo ukloniti vrhovnemu gospodarju – obalni ravnini, ki lahko podari življenje in ga tudi odvzame.
V nedeljo, 2. februarja, ob 13. uri. │ Št. epizod: 1 x 60 min. │ Foto: Earth Touch
S pomočjo arhivskih posnetkov iz bogate Smithsonianove zbirke naravoslovnih oddaj vam bodo predstavili nekatere najbolj nepozabne živalske trenutke, ki jih je kadarkoli zabeležila kamera.
Visokohitrostne kamere in osupljiva makro fotografija vam bosta odprla intimen vpogled v živalski svet, saj vam bomo predstavili povsem neverjetne prizore in očarljive trenutke, razdeljene v pet kategorij – smrtonosni spopadi, čudaki narave, vojne tolp, groba ljubezen in ekstremno starševstvo.
V nedeljo, 23. februarja, ob 13. uri. │ Št. epizod: 1 x 60 min. │ Foto: Earth Touch
Ta dokumentarec predstavlja raznolikost in barvitost divjih živali Šrilanke. Leopardi, šakali in krokodili so vrhovni plenilci, a tam živijo tudi nekatera najredkejša bitja na Zemlji, vključno s šobarjem in sivim lorijem.
Zahvaljujoč jugozahodnemu monsunu dež ohranja gozd bujen čez vse leto, človeški posegi pa so tam redki, toda večji del Šrilanke sestavljajo nižinske ravnine, ki ležijo v suhem območju države.
V tej zaprašeni goščavi nosi naziv vrhovnega plenilca šrilanski leopard. Spremljajte vsakodnevno življenje leopardov in njihovo premagovanje številnih preizkušenj, s katerimi se spopadajo ob prihodu sušne sezone.
Program Viasat Nature je na televiziji Telekoma Slovenije na programskem mestu 129.*
Program je vključen v programske opcije MINI, STANDARD in MEGA HD ter omogoča funkcijo sedemdnevnega ogleda nazaj.
Če želite izvedeti podrobnosti o posameznih vsebinah in preveriti natančen čas njihovega predvajanja, obiščite najzanesljivejši TV-spored programa Viasat Nature.
*Velja za komunikator BOX.