Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Neža Mrevlje

Ponedeljek,
25. 1. 2016,
11.00

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0

Natisni članek

Natisni članek

Titanik razstava

Ponedeljek, 25. 1. 2016, 11.00

8 let, 7 mesecev

Sprehod skozi kabine Titanika: začutite duh ladje, ki je veljala za nepotopljivo

Neža Mrevlje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0
Dramatična zgodba o potopu Titanika bo marca na ogled v Linzu. Predstavili bodo tudi originalne predmete s potopljene ladje, rekonstrukcijo notranjih prostorov ter zgodbe nekaterih potnikov in potnic.

V Linzu v Avstriji bodo v nekdanji tobačni tovarni 26. marca odprli razstavo o brodolomu Titanika, ladje, ki je veljala za nepotopljivo. Na ogled bo do 3. julija.

Na postavitvi Titanik – razstava bodo predstavili približno 200 originalnih predmetov z ladje. Ogledati si bo mogoče tudi rekonstrukcijo kabine prvega in tretjega razreda ter kavarno Veranda, ki je bila na palubi A.

Nepotopljivo plovilo, ki je brodolom doživelo na prvi plovbi Titanik, najbolj znana ladja vseh časov, je na začetku 20. stoletja veljal za tehnološki čudež. Na svojo krstno in tudi zadnjo plovbo proti New Yorku je iz britanskega pristanišča Southampton izplul 10. aprila.

Na njem je bilo okoli 2.220 potnikov in potnic, med njimi tudi Slovenci. V ledeno goro, ki je bila zanjo usodna, je ladja trčila 14. aprila ob 23.40. Potem ko se je ladijski trup prelomil na dva dela, je ladja 15. aprila ob 2.20 dokončno potonila. V brodolomu je umrlo več kot 1.500 potnikov in potnic.

Čas z začetka prejšnjega stoletja Na razstavi v Linzu bo poleg nesreči, predstavljeni tudi z zgodbami nekaterih žrtev, pozornost posvečena tudi tehnični plati 269 metrov dolge, 28 metrov široke in 53 metrov visoke ladje.

Z originalnimi predmeti, ki so jih pridobili v okviru uspešnih globokomorskih odprav, in rekonstrukcijo nekaterih prostorov Titanika bo postavitev oblikovalcem in obiskovalkam ponujala tudi "potopitev" v čas z začetka 20. stoletja.

Ne spreglejte