Madžarski glasbeni festival že dvajset let navdušuje mlade in stare z vseh koncev Evrope, ki se avgusta preselijo na otok Obuda v Budimpešti.
Dvajseta izdaja festivala Sziget se je začela že preteklo v nedeljo, ko se je z dnevom madžarskih pesmi začel pester glasbeni program, ki bo trajal vse do nedelje, 12. avgusta. Glede na to, da gre za jubilejni festival, so se organizatorji še posebej potrudili in v madžarsko prestolnico povabili številna zveneča glasbena imena.
Na 50 prizoriščih se bo tako zvrstilo okoli 400 izvajalcev, zanimivo pa bo tudi pod odri, saj ves čas potekajo številne delavnice, gledališče predstave, na prizorišču pa je mogoče ujeti tudi kakšno cirkuško točko.
Festival bodo zaključili The Killers
Po pestrih dneh in večerih, ki so bili večinoma obarvani z lokalno, madžarsko glasbo, se v sredo začenjajo koncerti zvenečih imen svetovne glasbene scene. Nastopili bodo duo Hurts ter skupini Placebo in Ministry. V četrtek nastop čaka skupini Crystal Fighters in Korn, nizozemsko pevko Caro Emerald, Američane The Roots, na elektronskem odru pa bo zbrano množico zabaval Axwell. Petek bodo zaznamovali The Black Seeds, The Vaccines, The xx in The Stone Roses, v soboto pa bo čas za Two Door Cinema Club, Sum 41 in Snoop Dogga. Festival se bo končal v nedeljo, ko bodo na glavnem odru nastopili The Killers. Pred njimi bodo nastopili še The Subways, Paolo Nutini, Mando Diao in elektropop senzacija LMFAO.
Prenos prek YouTuba
Organizatorji pričakujejo, da bo festival, ki je bil razglašen za najboljši evropski festival velikega formata leta 2011, letos obiskalo okoli 400.000 ljubiteljev glasbe in zabave. Ob 20-letnici festival ponuja tudi nekaj novosti. Prek spletnega portala YouTube bo poskrbljeno za spremljanje festivalskega dogajanja v živo, na samem prizorišču pa bodo postavili tudi veliko 42-metrsko razgledno kolo, ki bo ponujalo čudovit razgled na Budimpešto in festivalsko dogajanje.