#zanaše #zanase Žan Kranjec Žan Kranjec Marcel Hirscher Marcel Hirscher veleslalom Alta Badia

Veleslalom, Alta Badia, moški

Izjemni Kranjec na stopničkah, Luitz brez OI

2

Kristoffersen Hirscher Kranjec | Foto Getty Images

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Alti Badii. Drugo mesto je osvojil Norvežan Henrik Kristoffersen (+1,70). S tretjim mestom se je izkazal edini slovenski finalist Žan Kranjec (+1,82), ki se je prvič v karieri zavihtel na stopničke v svetovnem pokalu. Potem ko se je poškodoval Felix Neureuther, so Nemci ostali še brez enega aduta. Stefan Luitz si je strgal kolenske vezi in je že končal sezono.

Kranjec je bil tretji že po prvi vožnji in je tako napovedal slovenski smučarski uspeh. Tudi v drugem teku je odlično opravil svojo nalogo in zadržal položaj na zmagovalnem odru. To so njegove prve stopničke v karieri. Prej je v svetovnem pokalu najvišje prišel do četrtega mesta - Alta Badia 2016 in Sölden 2016.

Ljubljančan je prekinil kar 16-letni post slovenske moške vrste na veleslalomih v svetovnem pokalu. Pred Kranjcem je veleslalomske stopničke v moški konkurenci osvojil Uroš Pavlovčič s tretjim mestom v Kranjski Gori 20. decembra 2001.

"Obe vožnji sta mi dobro uspeli, ne bom rekel, da optimalno, a za ta teren mi je uspelo super. Tudi v drugo sem dobro branil mesto in mislim, da sem se kar dobro odzval. Sem pa zelo vesel, o tem rezultatu sem sanjal že kar nekaj časa, tako da sem res vesel,'' je po tretjem mestu dejal Kranjec.

Po Neureutherju brez OI še Luitz

Stefan Luitz je končal sezono. | Foto: Sportida Stefan Luitz je končal sezono. Foto: Sportida

Nemška reprezentanca v alpskem smučanja je po poškodbi Felixa Neureutherja danes v Alta Badiji ostala brez še enega aduta za visoke uvrstitve. V prvi vožnji veleslaloma za svetovni pokal si je po padcu koleno poškodoval Stefan Luitz, strgal si je vezi levega kolena, tako da je že končal sezono in ga ne bo na olimpijskih igrah v Pyeongchangu.

"Prejeli smo še en udarec. Iz bolnišnice v Innsbrucku so prišle neugodne novice, zaradi hude poškodbe smo izgubili še enega kandidata za kolajne," je dejal direktor Nemške smučarske zveze Wolgang Maier.

Luitz je v prvih dveh veleslalomih sezone zasedel tretje in drugo mesto.

STA

Hirscher noče predati krone v Alti Badii

Brez prave konkurence je bil ponovno Avstrijec Marcel Hirscher, ki je drugouvrščenega Henrika Kristoffersna prehitel kar za sekundo in 70 stotink, Kranjca pa še za 12 stotink več. Nori Salzburžan je dobil še drugi veleslalom in še povečal prednost v veleslalomskem seštevku. V skupnem seštevku se je na vrhu izenačil z Akslom Lundom Svindalom, oba imata 375 točk.

Marcel Hirscher je še petič zapored dobil veleslalom v Alti Badii, kar je nov mejnik svetovnega smučanja. | Foto: Reuters Marcel Hirscher je še petič zapored dobil veleslalom v Alti Badii, kar je nov mejnik svetovnega smučanja. Foto: Reuters

Avstrijec le še dve zmagi za Tombo

Hirscher se je z novo, že 48. zmago v skupnem seštevku zmag v svetovnem pokalu le na dve približal Italijanu Albertu Tombi. Še štiri več ima Hirscherjev rojak Hermann Maier (54), kar 86 pa jih je v žep pospravil švedski šampion Ingemar Stenmark.

Hadalin in Hrobat brez finala

Na štartu sta bila še dva Slovenca, Štefan Hadalin s številko 60 in Miha Hrobat s številko 65. Nastop je prijavilo 76 tekmovalcev. Hadalin je vpisal prevelik zaostanek (+4,44; 49.) za uvrstitev v drugo vožnjo, Hrobat pa je naredil napako že takoj po štartu in odstopil.