16.05

Vesna Fabjan smučarski tek

Sobota, 18. 1. 2014, 16.05

Tudi Vesna Fabjan ujela olimpijsko formo: tretja na Poljskem!

Slovenska smučarska tekačica Vesna Fabjan je na današnji tekmi svetovnega pokala v poljski Szklarski Porebi zasedla tretje mesto v sprintu.

Zmagala je Američanka Kikkan Randall, druga pa je bila Nemka Denise Herrmann. Fabjanova je s 6. časom kvalifikacij, četrtfinale in polfinale opravila z lahkoto, v finalu pa je z začetno zadržanostjo tekla v ozadju ter v ciljni ravnini dobro izkoristila padec Digginsove in Van Der Graaffove in pritekla v cilj na 3. mestu.

"V kvalifikacijah je bila proga polna vode, v izločilnih bojih pa se je shladilo, naredil se je beton. V finalu sem imela malce sreče, upam, da sem si z današnjim tretjim mestom tudi pritekla nastop na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju," se je zasluženo veselila Vesna Fabjan.

Nika Razinger je po 11. času kvalifikacij, štartala v prvi četrtfinalni skupini in se kmalu po štartu zapletla s sotekmovalko ter padla in s tem izgubila upanje za preboj naprej. Razingerjeva je osvojila končno 26. mesto. Katja Višnar (17. čas kvalifikacij) je v 2. četrtfinalni skupini za las zgrešila uvrstitev v polfinale ter na to osvojila končno 14. mesto. Barbara Jezeršek je osvojila 43. mesto.

V moški sprinterski tekmi je zmagal Kanadčan Alex Harvey, drugi je bil Nemec Josef Wenzl, tretji pa Francoz Baptiste Gross. Boštjan Klavžar je bil z 32. mestom le za dobre pol sekunde prepočasen za izločilne boje. Luka Gostinčar je osvojil 48. mesto.