Thermometer Blue 0

Teja Gregorin

Petek, 11. 12. 2015, 13.39

Trojno nemško slavje, na zasledovalno tekmo le Gregorinova

Tudi uvod na drugi tekmi svetovnega pokala v avstrijskem Hochfilznu še ni potrdil dobre pripravljenosti slovenskih biatlonk. Najboljša slovenska uvrstitev je pripadla Teji Gregorin (44.).

Najboljša na 7,5-kilometrskem šprintu je bila Teja Gregorin, ki je osvojila 44. mesto z zaostankom 1:29,7 minute (en zgrešen strel) za nemško zmagovalko Franzisko Hildebrand (20:04,1/0).

Nosilka olimpijske medalje se je edina med Slovenkami uvrstila na sobotno zasledovanje. Anja Eržen je bila 75. (+ 2:15,0/2), Andreja Mali 85. (2:41,1/2) in Urška Poje 89. (2:50,8/1).

Najbolj veseli so bili v nemškem taboru, kjer so osvojili prva tri mesta. Drugo mesto je osvojila Maren Hammerschmidt (15,1/0) in tretje sostanovalka Hildebrandove v nemški reprezentanci Miriam Gössner (21,0/1).