Sreda, 3. 3. 2021, 14.46

Oberstdorf, SP

Še enkrat več norveška prevlada

Hans Christer Holund | Foto Guliverimage

Na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Oberstdorfu so danes tekači opravili preizkušnjo na 15 km v prosti tehniki. Naslov prvaka si je zagotovil Norvežan Hans Christer Holund, popoln norveški uspeh pa sta potrdila še Sinen Hegstad Krueger in Harald Oestberg Amundsen.

Na cilju je Holund tekmece premagal za 20,2 sekunde, tretji je za njim zaostal 35,6 sekunde. Poraz pa so doživeli ruski tekači, Aleksander Boljšunov je bil četrti, Artjom malcev pa peti.

Najboljši slovenski dosežek je bilo 60. mesto Benjamina Črva (+ 4:25,2), Vili Črv pa je bil 76. (+ 6:06,2).