Nina Zadravec Živa Klemenčič Tiril Eckhoff Polona Klemenčič

Petek, 19. 3. 2021, 14.34

Östersund, sprint (ž)

Norvežanka najhitrejša, Slovenke brez točk

Tiril Eckhoff - Pokljuka 2021 | Tiril Eckhoff je bila najboljša na švedskem prizorišču ženskega sprinta za svetovni pokal. | Foto Guliverimage

Tiril Eckhoff je bila najboljša na švedskem prizorišču ženskega sprinta za svetovni pokal.

Norvežanka Tiril Eckhoff je zmagala na finalu svetovnega pokala biatlonske sezone v Östersundu na Švedskem in še povečala vodstvo v skupnem seštevku. V sprintu na 7,5 km je po enem zgrešenem strelu za 2,5 sekunde ugnala Italijanko Dorotheo Wierer (brez zgrešenih strelov), tretja je bila Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold (+6,7/0)

Jakov Fak - Pokljuka 2021
Sportal Francoz najboljši tudi v zasledovanju, Jakov Fak osmi

Najboljša Slovenka je bila Polona Klemenčič na 75. mestu (+2:17,4/3), Živa Klemenčič je končala na 80. mestu (+2:28,5/3), Nina Zadravec pa na 99. (3:39,5/3) med 102 tekmovalkama.

Za najboljšo slovensko uvrstitev je poskrbela Polona Klemenčič. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za najboljšo slovensko uvrstitev je poskrbela Polona Klemenčič. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Ob 15.30 se bo začel še sprint na 10 km za biatlonce z Jakovom Fakom, Miho Dovžanom, Rokom Tršanom in Alexom Cisarjem.