12.47

Marit Björgen Soči Alenka Čebašek Barbara Jezeršek

Sobota, 1. 2. 2014, 12.47

Olimpijska generalka Björgnovi, Slovenki brez točk

Zvezdnica tekaškega športa Norvežanka Marit Björgen je dobila tekmo svetovnega pokala v smučarskih tekih, olimpijsko generalko na deset kilometrski razdalji v klasični tehniki v italijanskem Dobbiacu.

Na startu sta bili dve Slovenki Alenka Čebašek je bila 41., Barbara Jezeršek pa je preizkušnjo končala na 46. mestu.

Trikratna olimpijska prvakinja iz Vancouvra Björgnova je bila zelo prepričljiva, saj je slavila s solo finišem ter ob pravem trenutku pokazala šampionsko formo in vsem tekmicam vrgla rokavico ter dokazala, da jo bo v Sočiju zelo težko premagati.

Norveška tekačica, ki je trenutno na tretjem mestu v skupnem seštevku, je preizkušnjo, zadnjo pred zimskimi olimpijskimi igrami, končala s časom 26:54,2, prva zasledovalka rojakinja Therese Johaug, sicer vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala, je bila počasnejša za 36,7 sekunde, Švedinja Charlotte Kalla pa je na tretjem mestu zaostala že 42,9 sekunde.

V skupnem seštevku svetovnega pokala so na vrhu kar štiri Norvežanke. Vodi Johaugova, druga je Astrid Jacobsen Uhrenholdt, tretja Björgnova, četrta pa Heidi Weng. Norveško prevlado na vrhu je na petem mestu skupno prekinila šele Poljakinja Justyna Kowalczyk.

Najvišje uvrščeni Slovenki v skupnem seštevku svetovnega pokala sta Katja Višnar in Vesna Fabjan, na 40. in 42. mestu.