Ema Volavšek Silva Verbič

Sreda, 10. 2. 2021, 18.14

mladinsko svetovno prvenstvo, nordijska kombinacija, lahti

Norvežanki naslov prvakinje, Volavškova med deseterico

Ema Volavšek Silva Verbič | Ema Volavšek je končala na 8. mestu, Silva Verbič pa na 27. | Foto SloSki

Ema Volavšek je končala na 8. mestu, Silva Verbič pa na 27.

Na posamični preizkušnji nordijskih kombinatork na mladinskem svetovnem prvenstvu v Lahtiju je naslov mladinske svetovne prvakinje osvojila Norvežanka Gyda Westvold Hanse, najboljša Slovenka Ema Volavšek je zasedla 8. mesto.

Preizkušnja v Lahtiju je bila tretja v zgodovini mladinskih svetovnih prvenstev za nordijske kombinatorke, najboljša slovenska uvrstitev pa ostaja 7. mesto Eme Volavšek iz Lahtija izpred dveh let. Tokrat je na istem prizorišču končala mesto nižje, potem ko je bila po skokih 11., z osmim časom teka na petkilometrski razdalji pa se je prebila na končno osmo mesto. Naša druga predstavnica Silva Verbič je končala na 27. mestu.

Naslov je zanesljivo osvojila Norvežanka Gyda Westvold Hansen, ki je bila doslej dvakrat podprvakinja. Minuto in pet sekund je zaostala njena rojakinja Marte Leinan Lund, tretja je bila Avstrijka Lisa Hirner z zaostankom minute in devet sekund. Volavškova je zaostala minuto in 51 sekund. Kombinatorke čez dva dni čaka še mešana ekipna tekma.

Sportal Hladnik in Volavškova državna prvaka
Sportal Ema Volavšek 16. na zgodovinski prvi tekmi kombinatork v svetovnem pokalu