Thermometer Blue 0,03

smučarski tek štafeta

Nedelja, 9. 12. 2018, 15.37

Norvežanke in Norvežani zmagali v štafeti, Slovenke desete

Ženska štafeta smučarski tek Lahti 2017 | Norvežanke so si pokorile konkurenco. | Foto Reuters

Norvežanke so si pokorile konkurenco.

Prva norveška ekipa smučarskih tekačic je zmagala na ženski štafetni tekmi 4 X 5 km v svetovnem pokalu v domačem Beitostoelnu, njihovi rojaki, prav tako v prvi postavi, pa so bili najboljši med tekači na 4 x 7,5 km. Slovenke Alenka Čebašek, Anamarija Lampič, Katja Višnar in Vesna Fabjan so zasedle deseto mesto (+3:27,2).

Heidi Weng, Therese Johaug, ki je dobila vse štiri posamične tekme na razdalji v sezoni, Ragnhild Haga in Ingvild Flugstad Oestberg so po pričakovanjih dobile tekmo s prvima dvema predajama v klasični ter zadnjima v prosti tehniki (57:23,6). Za njimi je bila druga ruska četverica, ki je zaostala 37,3 sekunde, tretja pa prva finska štafeta (+37,8).

Do cilja je prišlo 12 štafet, Slovenke pa so bile ves čas okrog devetega mesta. V pokalu narodov so zasedle osmo mesto, kar je dve mesti slabše kot na prejšnji štafetni preizkušnji v švedskem Ulricehamnu januarja lani.

Emil Iversen, Martin Johnsrud Sundby, Sjur Röthe in Finn Haagen Krogh (1:10:38,9) so ugnali prvo rusko štafeto šele v ciljnem sprintu, ko je Krogh za 0,7 sekunde premagal Andreja Melničenka v zadnji predaji. Tretja s skoraj minuto zaostanka za vodilnima štafetama je bila druga postava Norveške (+53,4).

Svetovni pokal se bo nadaljeval s sprintoma in tekoma na razdaljo konec prihodnjega tedna v švicarskem Davosu.

Izidi:

ženske, 4 x 5 km:

1. Norveška 1 57:23,6 (Heidi Weng, Therese Johaug, Ragnhild Haga, Ingvild Flugstad Oestberg)
2. Rusija 2 +37,3 (Lidija Durkina, Ana Čerebjateva, Marija Istomina, Jelena Soboljeva)
3. Finska 1 37,8 (Johanna Matintalo, Krista Parmakoski, Riitta-Liisa Roponen, Eveliina Piippo)
4. Rusija 1 40,9
5. ZDA 1 48,0
6. Švedska 50,0
...
10. Slovenija 3:27,2 (Alenka Čebašek, Anamarija Lampič, Katja Višnar, Vesna Fabjan)
...

moški, 4 x 7,5 km:
1. Norveška 1 1:10:38,9 (Emil Iversen, Martin Johnsrud Sundby, Sjur Röthe, Finn Haagen Krogh)
2. Rusija 1 +0,7 (Jevgenij Belov, Alexander Bolšunov, Denis Špicov, Andrej Melničenko)
3. Norveška 2 53,4 (Didrik Tönseth, Hans Christer Holund, Magne Haga, Simen Hegstad Krüger)