Thermometer Blue 0,03

Therese Johaug

Sobota, 8. 12. 2018, 11.54

Norvežana Johaugova in Roethe zmagala v Beitostoelnu, Čebaškova 31.

Therese Johaug | Norvežanka Therese Johaug je spet zmagala, že četrtič v sezoni. | Foto Guliver/Getty Images

Norvežanka Therese Johaug je spet zmagala, že četrtič v sezoni.

Norvežanka Therese Johaug je zmagala na tekmi svetovnega pokala v smučarskem teku v domačem Beitostoelnu na 15 km v prosti tehniki in še povečala vodstvo v skupnem seštevku sezone. Na 30 km pa je med tekači slavil Norvežan Sjur Roethe pred rojakom Martinom Johnsrudom Sundbyjem, ki je zaostal 35,2 sekunde, in Rusom Andrejem Melničenkom (+49,2).

Edina slovenska predstavnica Alenka Čebašek je bila 31. (+3:45,8) in je točke pokala zgrešila za sedem sekund in desetinko. Po tretjini proge je bila 25., potem pa je začela nazadovati in na koncu zaostala za uvrstitvijo med trideseterico.

Johaugova je svojo četrto zmago na razdaljah v tej sezoni osvojila prepričljivo, z več kot minuto prednosti in prepričljivo vodi tudi v seštevku pokala, kjer ima že 131 točk prednosti pred najbližjo zasledovalko Švedinjo Charlotte Kallo. Ta je bila tokrat druga z minuto in 5,9 sekunde zaostanka, tretja pa je bila Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg (1:06,1).

"To je bila verjetno moja najboljša tekma doslej. Zelo sem zadovoljna z nastopom, imela sem veliko energije in sem vesela zmage. Poleg tega so bile zaradi sneženja tudi zelo lepe zimske razmere za nastop na, to lahko z gotovostjo rečem, mojem ljubem prizorišču, ki se ga vedno zelo veselim," je po tekmi povedala Johaugova, povratnica po 18-mesečni dopinški kazni.

V nedeljo bo v Beitostoelnu še tekma štafet, slovensko žensko vrsto bodo na 4 X 5 km zastopale Čebaškova, Anamarija Lampič, Katja Višnar in Vesna Fabjan.