3 leta, 4 mesece

deskanje Montafon Žan Košir svetovni pokal

Četrtek, 18. 12. 2014, 14.24

Maščevanje ni uspelo, Koširja od zmage ločilo šest stotink

Italijan Roland Fischnaller je dobil tudi drugo tekmo svetovnega pokala v paralelnih disciplinah. V velikem finalu je premagal najuspešnejšega slovenskega deskarja Žana Koširja.

Deskarska karavana se je iz italijanske Carezze preselila v avstrijski Montafon, kjer je bil na sporedu prvi paralelni slalom sezone. V moškem velikem finalu sta se znova srečala zmagovalec torkove tekme Italijan Roland Fischnaller in naš šampion Žan Košir. O zmagovalcu so odločali centimetri, ki so bili tokrat na strani Italijana, ki je bil za šest stotink sekunde hitrejši od slovenskega junaka iz Sočija. Tržičan je na tekmah svetovnega pokala že šestič osvojil drugo mesto, ostaja pa pri eni zmagi, ki jo je leta 2013 osvojil v avstrijskem Bad Gasteinu. Na poti do velikega finala je tokrat gladko premagal Američana Justina Reiterja, Avstrijca Lukasa Mathiesa in Italijana Mirka Felicettija, ki je na koncu osvojil tretje mesto.

Le stotinka sekunde je od izločilnih bojev najboljše šestnajsterice ločila mladega Tima Mastnaka, ki je lani s četrtim mestom zablestel na domači Rogli. Najuspešnejši so bili Jernej Demšar, ki je bil 34., Rok Flander na 35. mestu, Jure Hafner na 42., svetovnemu prvaku Roku Marguču pa se je ponesrečila že prva kvalifikacijska vožnja, tako da je razočaran končal zgolj na 46. mestu.

Tudi edina predstavnica Gloria Kotnik je končala brez izločilnih bojev, v kvalifikacijah je dosegla 35. čas. Zmage se je veselila Avstrijka Sabine Schöffmann, ki je v finalu premagala Nemko Amelie Kober.

V petek deskarje v Montafonu v paralelnem slalomu čaka še ekipna tekma.