Manuel Osborne-Paradis im dovolj

Legendarni Kanadčan končal kariero

Manuel Osborne-Paradis | Manuel Osborne-Paradis je bil del belega cirkusa kar 16 sezon. | Foto Reuters

Manuel Osborne-Paradis je bil del belega cirkusa kar 16 sezon.

Trikratni zmagovalec tekem svetovnega pokala v alpskem smučanju, Kanadčan Manuel Osborne-Paradis, je končal kariero. Šestintridesetletnik je v karieri, ki je trajala 16 sezon, skupno enajstkrat stal na stopničkah svetovnega pokala, leta 2017 pa je bil bronast v superveleslalomu na svetovnem prvenstvu v St. Moritzu.

"Ko razmišljam o poti od štiriletnika do stopničk na svetovnem prvenstvu, se še vedno naježim. Pa tudi ob tem, da sem tekmoval z vzorniki z otroštva, da sem smučal na smrtno nevarnih progah in ob zgodbah ob kaminih v kočah," je Osborne-Paradisa navedla spletna stran Mednarodne smučarske zveze.

Kanadčan je do treh zmag (dve v smuku, ena v superveleslalomu) v svetovnem pokalu prišel v Kvitfjellu, Val Gardeni in Lake Louisu. Na SP 2017 si je bron delil z rojakom Erikom Guayem. Na olimpijskih igrah je nastopil štirikrat, najboljši pa je bil 13. leta 2006 v Torinu v smuku.